Bahçeli'nin Gezi karmaşası

Bahçeli'nin Gezi karmaşası

Bugün Gezi eylemlerine karşı sert açıklamalar yapan ve mahkemenin Gezi davasındaki kararlarını destekleyen MHP lideri Bahçeli, eylemler devam ederken, Gezi Parkı'ndaki insanlara destek vermiş ve Erdoğan'a sert sözlerle yüklenmişti.

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, Gezi'de yaptıkları açıklamayı paylaştı, "Devlet Bahçeli’nin görevlendirmesiyle hükümeti istifaya davet ettik" dedi.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ‘mahkumiyet kararı’ sonrası Gezi’yle ilgili açıklamalar yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

Gezi sırasında MHP'nin aldığı pozisyonu hatırlatan Türkkan o dönem MHP liderinin görevlendirmesiyle hükümeti istifaya davet ettiklerini söyledi.

TBMM Başkan Vekili Celal Adan, MHP eski milletvekilleri Atila Kaya ve Ali Torlak’la Gezi Parkı'nda yaptıkları açıklamaya dair videoyu da paylaşan Türkkan şu açıklamayı yaptı: 

 

Gezi ile ilgili çok şey konuşuldu Kavala’nın ağırlaştırılmış müebbet cezası almasından sonra benim de anlatacaklarım var.

 

Gezi Parkı'nda ağaçların kesilmesine karşı gelen gençlerin protestoları başladığında, dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler’e rastladım muhalefet kulisinde. “Bu gençlerin bu öfkelerini dindirmek gerek, yoksa protestoların büyüyeceğini görüyorum” dedim. Bunun da yolu belli ve çok kolay; gidecek Taksim’e Başbakan Erdoğan, gençlerin kurduğu çadırlardan birine oturup onlarla çay içecek ve bu ağaçlar kesilmeyecek, deyip onları kucaklayacak” dedim. Muammer Güler; “Doğru diyorsun ama Başbakan gitmez, söylemek de kolay değil” diye cevap verdi. “O zaman bu sıkıntı büyür ve başta PKK bunu kullanır” diye de uyardım.

O gençlere terörist muamelesi yapıp biber gazı sıktılar. 13 yaşındaki Berkin Elvan, başına isabet eden plastik mermi ile hayatını kaybetti. O günlerde Sayın Bahçeli, ölen Berkin’in ardından, üzüntülerini belirten ve bu cinayeti kınayan twit mesajı yayınladı.

Sayın Bahçeli’nin görevlendirmesi ile, şimdi TBMM Bşk Vek. olan Celal Adan, Genel Bşk Yard Atilla Kaya, İstanbul Mv Ali Torlak ve ben 1 Haziran 2013’de Taksim Meydanı’nda biber gazının genizleri yakan havasını soluyarak bir bildiri okuduk ve hükümeti istifaya davet ettik. 

Şimdi zamanın ruhuna uygun konuşanlara, Sayın Akşener’i karalamaya kalkanlara Gezi’den kalan bu anımı sizlerle paylaşmak istedim.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.