Bülent Arınç yine AKP’ye vurdu: Hukukî süreç başlatılmalı

Bülent Arınç yine AKP’ye vurdu: Hukukî süreç başlatılmalı

Zaman zaman AKP’ye Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı eleştirilerle gündeme gelen eski Meclis Başkanı Bülent Arınç son paylaşımında yine AKP’ye vurdu.

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç yine AKP’ye verdi veriştirdi. Arınç son sosyal medya paylaşımında AK Parti bu değildir! Kapsamlı bir hukukî süreç başlatılmalı ve iktidarı kendilerine zırh edinerek yasadışı işlere tevessül eden her kim var ise adalete teslim edilmelidir" diye yazdı.

AKP içinde aktif siyaseti bırakan Bülent Arınç bazen iktidar yanlısı konuşmalar yaparken bazen ise iktidara muhalefet yaparken görülüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “kral çıplak” diyebilecek kadar sert eleştirilerde bulunan Arınç son olarak katıldığı bir toplantıda AKP’ye oy istemişti.

BÜLENT ARINÇ YİNE AKP’YE VURDU

Bülent Arınç’ın bu gelgitleri devam ederken son sosyal medya paylaşımında yine AKP hükümetini eleştirdi.  Son günlerde İktidar kanadındaki bazı isimler hakkında skandal iddialar ve belgeler ortaya atılırken Bülent Arınç bu konuyla ilgili  "AK Parti bu değildir” sözleriyle yaşananlara ses çıkarmayan AKP iktidarına tepki gösterdi.

Arınç söz konusu paylaşımında şunları yazdı:

2002’de göreve geldiğimizde en önemli önceliklerimizden biri “Temiz Toplum” idi. Bunun için de süratle TBMM’de Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu kurduk ve çok sayıda suç örgütünün adaletin önüne çıkmasını sağladık.
Keza yetkili olduğumuz kurumlarda da her iddianın arkasını araştırdık, hiçbir hususu göz ardı etmedik. Son dönemlerde yolsuzluk, usulsüzlük ve organize suç örgütleri hakkında yapılan ifşaatlar ve ardından yaşanan gelişmeler kamu vicdanını ciddi bir şekilde örselemekte, AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımız üzerinde de menfi bir algı oluşmasına neden olmaktadır. AK Parti bu değildir! AK Parti, organize suç örgütlerine, nüfuz tüccarlarına ve illegal çıkar odaklarına karşı her daim kamu vicdanının bekçisi olmayı kendine görev edinmiştir.
Bugün de yapılması gereken nettir. Kapsamlı bir hukukî süreç başlatılmalı ve iktidarı kendilerine zırh edinerek yasadışı işlere tevessül eden her kim var ise adalete teslim edilmelidir.
Adalet teşkilatımızın bu hususlarda üzerine düşen görevleri yerine getirmesi temennisi ile yeni adlî yılın hayırlı olmasını diliyor, tüm yargı mensuplarına görevlerinde başarılar diliyorum.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.