CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 'AKP'nin kaçış planını' anlattı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 'AKP'nin kaçış planını' anlattı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ve çevresindekilerin ülkeden kaçma planları yaptığına yönelik iddiasına ilişkin bir video yayınladı

Kılıçdaroğlu, paylaşımına 'Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun. Geliyor mutlu, huzurlu günler!' notunu düştü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün partisinin grup toplantısında gündeme getirdiği "AKP'nin kaçış planı" iddiasına ilişkin saat 22.00'de sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayacağını duyurmuştu. 

Kılıçdaroğlu, gündemi sarsan iddiaya ilişkin milyonların beklediği açıklamayı yayınladı. Paylaşımına "Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun. Geliyor mutlu, huzurlu günler!" notunu düştü.

Kılıçdaroğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'SARI BÜROKRATLARA' ÇAĞRI: SUÇ GEMİSİNDEN İNİN, KURTARIN KENDİNİZİ

Sarı bürokratlar, sizler devleti kanun dışı talimatları uygulayarak adeta bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz.

Amacım komaya sokulan bu devleti kurtarmaktır. Komaya sokulan bu devi uyandırmak ve çalışır hale getirmektir. Ama size de bir iyilik yapmak istiyorum sarılar; sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum, inin kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir aşamada kurtulun. Çünkü hiç gündemlerinde yoksunuz. Onlar planlarını yapmaya devam ediyor. Çok sayıda paralel hayatları var, çok sayıda paralel planları var. Bugün ben içlerinden çok vahim birini açıklıyorum. Belgeler elimizde, para akışlarının hepsi elimizde.

'YENİ BİR PENSİLVANYA YARATMANIN PEŞİNDELER'

Bir vakıf kurduruyorlar Amerika'da. Neden Amerika? Ülkeyi 'Kataristan'a' dönüştürenler Katar'a giderler diye beklersiniz ya, biliyorlar ki o ülkelerde hukuk yok; ilk uçaklarda geriye gönderirler bunları. Amerika kanunların arkasına ise gizlenebilirler, orası hukuk devleti. Yani hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden hukuka sığınmak için ABD'ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratmanın peşindeler.

PARAVAN VAKIF VE PARA TRANSFERLERİ: TÜRGEV VE ENSAR...

Paravan bir vakıf kuruyorlar, başına bir Amerikan vatandaşı koyuyorlar ama vakfın asıl yönetimi Erdoğan ailesi üyelerine ait. Bu paravan yapının izin çıkarma hakkı kazanması için para kazanmaya ihtiyacı var. Türkiye'den iki vakıf seçiliyor: öğrenciler için kurulmuş süsü verdikleri vakıflar. Bu vakıfların asıl var olma sebeplerini de bugün öğreneceksiniz: TÜRGEV ve Ensar. Bu vakıflar başlıyor paraları bir Amerikan vatandaşına göndermeye... 20 milyon dolar, bir 10 milyon dolar, bir 20 milyon dolar, bir 10 milyon dolar. Bir TÜRGEV, bir Ensar; durmuyorlar. Para gönderimi listesinin sonu yok, hepsinin dökümü elimizde. 1 milyar lirayı şıp diye transfer ediyorlar Amerika’ya. Siz bu paraları nereden buldunuz, niye Amerika'ya transfer ediyorsunuz? Paralel hayatlar kurma görevini size kim verdi?

 

'YENİ İKTİDARIN SİZİ ORADA RAHAT BIRAKACAĞINI MI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?'

Gelelim Amerika'ya kaçmaya hazırlananlara... Yeni iktidarın sizi orada rahat bırakacağını mı düşünüyorsunuz? Vallahi çok fena yanılıyorsunuz.

Erdoğan çık söyle, bu para gönderttiğin paravanın başında senin ailenden kim var? Ve ailenden kim alıyor bu paraları karşı tarafta? Çık anlat, çekinme.

BELEDİYELERE ÇAĞRı: ÇOCUKLARIMIZI PARAVAN DERNEKLERDEN KURTARALIM

Halkın belediyelerine sesleniyorum: Bu paravan derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bu derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkın, yurtlarınıza alın. Onlar masum, onlar suçsuz...

İşte sevgili halkım; emekliye bu yüzden para yok, bu yüzden bir litre süt 20 lira, bu yüzden 4 milyon abonenin elektriği kesiliyor, bu ülkede çocuklar bu yüzden yatağa aç ve karanlıkta giriyor, bu yüzden ekmek bulamıyor, bu yüzden insanlarımız mağdur.

'ONLAR KAÇACAKLARI YERİN YOLUNU YAPARKEN, SENİN GİDECEK BİR YERİN YOK'

Uyan artık ey halkım, artık uyan! Onlar kaçacakları yerin yolunu yaparken, senin gidecek bir yerin yok. Bizim başka memleketimiz yok. Artık uyan, kaldır kafanı ve bize katıl!

CHP PM ÜYESİ EMRE YILMAZ, KILIÇDAROĞLU'NUN MASASINDAKİ BELGELERİ PAYLAŞTI

CHP Parti Meclisi üyesi Emre Yılmaz, Kemal Kılıçdaroğlu'nun videoda gösterdiği belgeleri sosyal medya hesabından yayınladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.