CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan adaylık açıklaması

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan adaylık açıklaması

CHP lideri Kılıçdaroğlu Samsun'daki grup toplantısı öncesinde yeni CHP üyelerine rozetlerini taktı. Kılıçdaroğlu ardından yaptığı açıklamada 6'lı masa olarak neden Cumhurbaşkanı adayını henüz açıklamadıklarını anlattı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Samsun Bafra'da gerçekleşen partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşması öncesinde Kılıçdaroğlu CHP'ye yeni katılan 600 kişiyi temsilen 11 kişiye rozet taktı. 'cumhurbaşkanı adaylığı' tartışmasına değinen Kılıçdaroğlu, "Bize 'Niçin cumhurbaşkanı adayınızı göstermiyorsunuz?' diyorlar. Önce biz hangi konularda görüş birliğine vardık bunun üstüne konuşmamız lazım" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Birliktelikte ne yapacağız, neler yapılacak, hangi komisyonları kuracağız, önce bunları tespit edeceğiz ardından cumhurbaşkanı adayımızı seçeceğiz ve kamuoyuna duyuracağız. 13. cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın seçtiği cumhurbaşkanı adayı olacak."

m1-732.jpg

Kılıçdaroğlu, "Bir Millet Masası kurduk. 6 lider ortak hareket ediyoruz. İktidar kanadının TV'lerinde "vay o bunu söyledi vay o şunu söyledi.. Masa dağıldı.." Bunların hepsi hikaye. Türkiye'nin içinde bulunduğu şartları biliyoruz, Türkiye'yi bu badireden çıkarmak zorundayız." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu Erdoğan'a, "O sanıyor ki Bay Kemal bunları bilmiyor. Bay Kemal senin nefes alışını da takip ediyor. Sen meraklanma hepsini biliyor. Bu ülkenin hayrına ne gerekiyorsa yapacağız." diye seslendi.

Grup toplantısı gerçekleştiren Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

"KUSURUMUZ VAR DEDİK, O NEDENLE GELDİK"

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle...

"Türkiye'nin yeni bir iklime ihtiyacı var. Kavgadan uzak durmaya, barışmaya, beraber olmaya, mücadele etmeye hepimizin ihtiyacı var. Çok ayrıştık, çok kamplaştık. Komşumuzun kimliğini sorgulamaya başladık. Buradan Türkiye'yi çekip çıkarmamız lazım. Ben Türkiye'de bu iklimi yaratmaya talibim ve mutlaka yaratacağım.

Vezirköprü ve Bafra'da da bizim oyumuz çok düşük ama kabahati arayacaksak bizde. Gelmedik, sofranıza oturmadık. Ankara'da laflar ettik. Olmuyor. Olması gereken gideceksin vatandaşın ayağına. Bir derdi var mı yok mu onu parlamentoya taşıyacaksın. Yeni bir iklim var. Bu iklimin altında hepimiz huzur içinde yaşamak istiyoruz. Bu iklimi yaratmaya çalışıyorum. Toplumla helalleşmek istedik. Kusurumuz, yanlışımız var dedik ama erdemli insan hatadan ders çıkaran insandır. O nedenle geldik, birlikteyiz."

'BEŞLİ ÇETE' GÖNDERMESİ

"Samsun'un bizim için ne kadar değerli bir olduğunu biliyorum. Milli Kurtuluş Savaşı içerisinde ilk kıvılcımın yandığı yerdir. Bu bölge bizim açımızdan da bütün dünya açısından da çok önemli. Çünkü verdiğimiz mücadele bütün mazlum milletlere örnek bir mücadeleydi.

Yarın 1 Eylül, balıkçılar çıkıyorlar. Onlara 'Vira' diyelim. Onlara bereketli günler dileyeyim. Onlarında büyük sorunları var. Ben bu ülkenin beşli çetesine talip değilim. Ben bu ülkenin fakirine, sorunlarına talibim. Herkesin sorunlarını çözme konusunda irade ortaya koyarsak o zaman ülke gerginlikten kurtulur."

Sorunu bilmek yetmez. Nasıl çözeceğini de anlatmak lazım. Çiftçinin sorununu biliyorum. Burada yıllarca çalışan şeker fabrikasının kapısına kilit vurulduğunu da biliyorum. 34 yıl sonra Türkiye ilk defa şeker ithal etti. Hepsi vardı, çetelere çalıştılar. Beşli çetelerin burnundan getireceğim. Paraları götürüyorlar, tamamını getireceğim. Bay Kemal de bunu seyredecek, yemezler. Tamamını geri getireceğim. Benim davam haramilerden bu milleti temizleme, ayıklama davasıdır. O nedenle benim mücadelem sizin mücadelenizdir."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.