Kılıçdaroğlu deprem bölgesine kiminle gidecek

Kılıçdaroğlu deprem bölgesine kiminle gidecek

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu harekete geçiyor. Seçim gezileri için yapılan planlamaya göre şöyle hareket edecek...

Kılıçdaroğlu ilk ziyaretini yarın Kahramanmaraş ertesi gün Malatya'ya yapacak ve depremin vurduğu kentlerde depremzedeleri ziyaret edecek. Kahramanmaraş ziyaretinde Kılıçdaroğlu'nun yanında Mansur Yavaş da olacak. Kılıçdaroğlu'nun heyetinde Mansur Yavaş'ın yanısıra Özgür Özel ve Seyit Torun da yeralacak.

13'üncü Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, Salı günü yine depremzedelerin sorunlarını dinlemek için bu kez Hatay'a gidecek. Hatay'da ise Kılıçdaroğlu'nun yanında depremden sonra Hatay ve çevresindeki kurtarma çalışmalarında aktif rol oynayan Ekrem İmamoğlu olacak.

CHP lideri deprem bölgelerindeki ziyaretlerinin ardından seçim gezilerine başlayacak. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'daki belli kentlerde yapacağı seçim gezilerinde yanında Ekrem İmamoğlu da bulunacak. İç Anadolu'da ve Doğu Anadolu'da milliyetçi hassasiyeti yüksek illerde yanında Mansur Yavaş yeralacak. Altılı Masanın diğer liderlerin seçim bölgelerine yapılacak ziyaretlerde de liderler Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında bulunacak.

Altılı masanın bileşenlerinin aralarındaki koordinasyon için oluşturulan Seçim Koordinasyon Kuruluna Ankara ve İstanbul Belediyesinden ikişer kişi alınacak.

Ayrıca diğer partilerle eşgüdüm halinde çalışacak bir kurul daha oluşturulacak. Her aşamada 6'lı masa partilerinin ve liderlerinin görüşlerinle alınarak hareket gedilecek.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun deprem ziyaretlerinden sonra önümüzdeki haftalarda da HDP ziyareti gerçekleşecek. Ancak HDP'ye yapacağı ziyaretin tarihi henüz netleşmedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.