'Kimsenin umutsuzluğa kapılma hakkı yok'

'Kimsenin umutsuzluğa kapılma hakkı yok'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Merkezi Açılış Töreni'nde konuştu. Kılıçdaroğlu, kimsenin umutsuzluğa kapılma hakkı olmadığını belirterek, "Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Bu bizim namus borcumuz

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluÇankaya Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Merkezi Açılış Töreni'nde konuştu. Kılıçdaroğlu demokrosi vurgusu yaptığı konuşmasında CHP'lileri göreve çağırdı. 

Kılıçdaroğlu, "Bizim, CHP'lilerin temel görevi sorunları aşmaktır. Kararlılıkla, inançla, bilgi ve birikim ile, boş değil...  Kararlılıkla, inançla, bilgi ve birikim ile Türkiye'nin aşılmayacak hiçbir sorunu yoktur. Şunu herkes çok iyi bilsinki bu ülkenin en büyük güvencesi CHP'dir" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

Bugün 29 Ekim hepimiz aslında biraz heyecanlıyız. Hepimizin düşüncesinin arka planında bir soru var: Ne olacak bu memleketin hali? diye.

Sizden, özellikle genç arkadaşlardan tek isteğim karamsarlığa kapılma hakkımızın olmadığıdır. Hiçbirimizin, bu ülkede yaşıyorsak ve bu ülke bize Milli Kurtuluş Savaşı'nı verenlerin bıraktığı bir miras ise bizim umutsuluğa kapılma hakkımız yoktur.

Sabahleyin Anıtkabir'den sonra eski Meclis binasına gittim, birinci binaya... O binadan ayrılırken şunları düşündüm:

97 yıl önce o binada insanlar kucaklaştılar, gözyaşı döktüler, sevinç içerisinde ellerini kaldırdılar ve Cumhuriyeti kurdular. Sevinirken neden ağlıyorlardı, hiç düşündük mü acaba? Çünkü onlar Cumhuriyeti hangi koşullarda kurduklarını çok iyi biliyorlardı.

Bazıları savaş meydanlarından geldi oraya, Anadolu'nun her tarafından geldiler. Ve bir süre önce İstanbul'daki Meclisi Mebusan İngiliz askerleri tarafından basılmış ve Meclis dağıtılmıştı. Ankara başkentti artık, küçük Ankara, minicik Ankara... Bugün görkemli bir Ankara var. Çok daha güzel olması gereken bir Ankara gerçeği ile karşı karşıyayız. Bir kültür, sanat kenti olması gereken Ankara... Bir sanayi bir üniversite kenti olması gereken bir Ankara...

Geçen bayramda Milli Kurtuluş Savaşı'na tanıklık eden kişilerin anılarını okudum. İstanbul'dan Ankara'ya gelmek için insanların hangi yollardan geçtiğini, yakalanmamak için nelerin yapıldığını, Ankara'ye geldikleri zaman sevinci, özellikle Atatürk'ün İsmet İnönü geldiği zaman duyduğu sevinci o anılarda okudum.

Karamsarlığı, eğitimdeki sorunları biliyorum. Sosyal yaşamda, dış politikada sorunlar var biliyorum. Hayatın her alanında, demokraside sorunlar var biliyorum. Ama bizim, CHP'lilerin temel görevi sorunları aşmaktır. Kararlılıkla, inançla, bilgi ve birikim ile, boş değil...  Kararlılıkla, inançla, bilgi ve birikim ile Türkiye'nin aşılmayacak hiçbir sorunu yoktur. 

Şunu herkes çok iyi bilsinki bu ülkenin en büyük güvencesi CHP'dir.

Bütün sorunları aşacağız, inançla... Kadını ile erkeği ile aşacağız, yaşlısı ile genci ile aşacağız. Bu görevi yerine getireceğiz.  

Demokrasiden yana olan tüm halkın katılımıyla Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Bu bizim namus borcumuzdur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.