Öztrak: Milletin başına zam yağdı

Öztrak: Milletin başına zam yağdı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Öztrak, 1 Ocak itibari ile gelen zamlara, TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarına tepki gösterdi. "Milletin başına zam yağmuru yağdı, dış borç rekor kırdı" diyen Öztrak, TÜİK rakamları için de,

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Öztrak, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok tepki çeken "vitrin süsü" açıklamasıyla ilgili, "Bana oy vermeyen kadın vitrin mankenidir diyen zihniyet çıkmış 2021 yılında reform yapacağını söylüyor. Kadın cinayetleri son yıllarda katlanarak arttıysa nedenleri bu barbar zihniyette aranmalıdır. Kadını vitrin mankeni olarak görenler kadın cinayetlerini önlemek için tedbir alır mı?. Cuma namazı çıkışı gönlünü kırdığı bu ülkenin tüm kadınlarından samimi bir özür dilemesini bekliyoruz." dedi.

Öztrak, bir gazetecinin, "Fikri Sağlar'ın partiden ihraç edilmesi söz konusu mu?" sorusuna, "Hiçbir partili genel başkanımızın özel gündemini oluşturmaz. Genel başkanımız partimizin genel politikalarını belirler. Bu politikalar tüm üyeleri bağlar. Bu tüzükte kendini bağlı hissetmeyenler bunun gereğini yapmakta özgürdürler." cevabını verdi.

Öztrak, 1 Ocak itibari ile gelen zamlara, TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarına tepki gösterdi. "Milletin başına zam yağmuru yağdı, dış borç rekor kırdı" diyen Öztrak, TÜİK rakamları için de, "Bu kul hakkı yemenin daniskasıdır" ifadelerini kullandı. 

Öztrak'ın konuşmasından satır başları;

ERDOĞAN'A VİTRİN MANKENİ YANITI

Bu toprakların hamurunda kin ve nefret yoktur. Siyasette münakaşa tabi ki olur ama sonuçta milletin meselelerinin müzakere ile çözülmesi asıldır. Kin, nefret ve gözü dönmüşlük bu toprakların öz kültürüne yabancıdır.

Saray milletin kendisine vereceği notu anketlerde görmeye başladıkça şirazesinden iyice çıkıyor. Bir cuma namazı çıkışında dilinin zembereği yine boşaldı. Koltuğunu koruma hırsıyla milletimizin değerlerini kaşıyıp kanatarak partimizde siyaset yapan kadın üyelerimize kendi partisinde siyaset yapmadıkları için vitrin mankeni dedi. Testinin içinde ne varsa ağzından da o dökülür. Biz bu aşağılayıcı dili ilk defa duymuyoruz. Bu ne ilk ne sonuncusu olacak. Bana oy vermeyen kadın vitrin mankenidir diyen zihniyet çıkmış 2021 yılında reform yapacağını söylüyor.

Kadın cinayetleri son yıllarda katlanarak arttıysa nedenleri bu barbar zihniyette aranmalıdır. Kadını vitrin mankeni olarak görenler kadın cinayetlerini önlemek için tedbir alır mı? Kadın erkek eşittir, siyaset yapmak kadının da erkeğin de hakkıdır.

Cuma namazı çıkışı gönlünü kırdığı bu ülkenin tüm kadınlarından samimi bir özür dilemesini bekliyoruz.

ENFLASYON RAKAMLARI

TÜİK enflasyonuyla ekonomistlerin hesapladığı enflasyon arasında dağlar var. Şimdi çıkmışlar memura ve memur emeklisine vere vere yüzde 7,36 zam verecekler. İşçi ve esnaf emeklilerine verdikleri zam ise sadece yüzde 8,36. Bu kul hakkı yemenin daniskasıdır. Bir yandan havuz müteahhitlerine gidecek köprü ücretlerine yüzde 26 zam yapacaksınız, sonra da memura ve emeklinin maaşına gelince komik zamlar vereceksiniz. Asgari ücreti de 3100 bile yapamayacaksınız. Enflasyon rakamlarını makyajlayarak milletin çocuğunun rızkına el uzatan bir iktidar iki cihanda da iflah olmaz. Gerçek enflasyonun yüzde 14,6'dan çok daha yüksek olduğunu vatandaşlarımız zaten hissediyor.

MELİH BULU'NUN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ'NE REKTÖR ATANMASI

Boğaziçi üniversitesi ayakta. Saray vesayet rejiminde dışarıdan bir rektör atandı. Biz bu rejime boşuna tek adam vesayet rejimi demiyoruz. Geçmiş uygulamalardan biliyoruz ki saraya sadakat olduktan sonra rüşvet yemek, sahte diploma kullanmak sarayın vitrinine yerleşmek için hiçbir engel teşkil etmiyor.

SORULAR

Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon TL SMA çocuklarının tedavisi için aktarılsın çağrısı...

Bu ülkenin küçücük çocuklarının hayatı her şeyden önemlidir. Çocuklarımızın yaşamı söz konusuysa bu mutlaka siyaset üstü kalması gereken bir konudur. Aileler perişan. Seslerini Türkiye'ye duyurmaya çalışıyorlar. Sağlık Bakanlığı acılı ailelerin sesini kesmeye çalışacağına insanların çığlığına kulak verirse o zaman görevini yapmış olur.

Fikri Sağlar partiden ihraç edilecek mi?

Hiçbir partili genel başkanımızın özel gündemini oluşturmaz. Genel başkanımız partimizin genel politikalarını belirler. Bu politikalar tüm üyeleri bağlar. Bu tüzükte kendini bağlı hissetmeyenler bunun gereğini yapmakta özgürdürler.

Muğla’da vahşice öldürülen Pınar Gültekin cinayetinin üzerinden aylar sonra Gültekin'in babası Sıddık Gültekin'e CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin'in telefon açtığı ve şikayetinden vazgeçmesi için talepte bulunduğu iddia edilmişti. 

"Pınar Gültekin davası... Hizan ilçe başkanı neden görevden alındı?" sorusu üzerine Öztrak şunları kaydetti:

MYK gündemine bu konu gelmedi. Şunun bilinmesini isteriz ki genel başkanımız bu konularda son derece hassastır. Milletvekilimiz de yine bu mesele ile ilgili olarak çok net açıklamalarda bulunmuştur. Yarın kendisi mahkemeye başvuracaktır. HTS ve ses kayıtlarını isteyecek ve sonra da suç duyurusunda bulunacaktır. Bununla ilgili detaylı açıklamaları kendisi yarın yapacak. Kendisiyle ilgili yalan yanlış iddialarda bulunan ortaya çıktığında suç duyurusunda bulunacaktır.

Hizan ilçe başkanının görevden alınması benim bildiğim kadarıyla bu konuyla hiç ilgili değil. Hizan ilçe başkanının da HTS kayıtlarını isteyeceği söyleniyor, hepsini göreceğiz.

Kaynak: KRT

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.