Basur Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Basur Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Basur, mayasıl olarak da bilinen bir damar genişlemesi sorunudur.

Basur, mayasıl olarak da bilinen bir damar genişlemesi sorunudur. Makatın ve rektumun etrafındaki damarın genişlemesi sebebiyle ortaya çıkan basur sorunu birçok kişi için ciddi problem içerir hale gelmiştir. Türk halkının beslenme alışkanları gibi sebeplerden de ortaya çıkan basur sorunu dikkat edilmediği takdirde ciddi şekilde ilerlemektedir.

İç basur ve dış basur ikiye ayrılmaktadır ve bunlar memeler olarak isimlendirir. Dışarıda bulunan memeler artık hastalığın ilerlediğini gösterir ve elinize gelirler, tuvalete çıkmayı zorlaştıran bu rahatsızlığa sahip kişiler için tuvalete çıkmak korku dolu bir olay haline dönüşebilir. Basur sorunundan kaçmamak ve tedavisine yanaşmak sizi sorunlarınızdan kurtarabilir.

Basur tedavisi nasıl gerçekleştirir, basur kendiliğinden geçer mi?

Basur sorununun çeşitli çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Cerrahi yöntemde basur memelerinin çıkarılmasıyla tedavi gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem ileri seviye basurlarda iyice ilerlemiş basur memelerinde uygulanmaktadır.

Basur tedavisi olarak ameliyat dışında da yöntemler mevcuttur. Kendiliğinden geçmesi durumuysa başlangıç düzeylerinde olan basurun beslenme gibi tuvalet alışkanlığı gibi noktalarda yapacağınız değişiklikler sonucu yaşadığınız semptomların azalması ve ilerlememesi şeklinde olabilecektir. Ancak ilerlemiş basurlar için tedavi gerekmektedir. Bu konuda korkmanızı gerektirecek bir şey bulunmamaktadır çünkü basur için ameliyatsız tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Böylece herhangi bir ameliyat geçirmeden basur sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Ameliyatsız basur tedavisiyle basur sorunundan kurtulmak

Çağın teknolojisi sayesinde herhangi bir ameliyat süreci yaşamadan kolaylıkla basur sorunundan kurtulmak günümüzde mümkündür. Gelişmiş lazer teknolojisi ve neolaser gibi yöntemler sayesinde sorunsuz bir şekilde bu hastalıktan kurtulmanız mümkündür.

Lazer yöntemiyle müdahale edilmesi gereken bölgeye ısı verilerek ısı yöntemiyle oldukça basit ve zararsız bir şekilde ameliyatsız basur tedavisi uygulanabilmektedir.

Günümüz teknolojisinin özellikleri kullanarak yaşadığınız sorunları ameliyatsız olarak çözmek hastalıkları tedavi etme moraliniziyükseltecektir. Ameliyat korkusu sebebiyle çözmek istemeyeceğiniz bu tür hastalıkları yeni nesil müdahaleler sayesinde korkunuzu üstünüzden atarak kolaylıkla çözebilirsiniz. Acısız ve basit bu yöntemler sayesinde normal yaşantınıza ara vermenize de herhangi bir gerekçe yoktur. Uygulanacak işlemler sonrası yaşamınıza eskisi gibi kaldığınız yerden sorunsuz şekilde devam edebileceksiniz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.