Mutluluk Çubuğu Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Penil ya da penis protezi olarak bilinen halk arasındaki ismiyle mutluluk çubuğu, erkeklerde yaşanan sertleşme sorunlarına çözüm bulmak amacıyla geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

Penil ya da penis protezi olarak bilinen halk arasındaki ismiyle mutluluk çubuğu, erkeklerde yaşanan sertleşme sorunlarına çözüm bulmak amacıyla geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Kalıcı ve kesin bir tedavidir. Ereksiyon hapları ve vakum gibi tedavi yöntemlerine cevap alınamadığı durumlarda uygulanır.

Mutluluk Çubuğu Çeşitleri Nelerdir?

-Tek parçalı, iki parçalı ve üç parçalı olmak üzere üç tip mutluluk çubuğu vardır.
-Tek parçalı protezler, bükülebilme özelliği olan protezlerdir. Sürekli ereksiyon halinde kalması ve doğal olmayan bir görüntü oluşturması sebebiyle dezavantajlıdır.
-İki parçalı protezler, kısmi olarak şişirilebilirdir. Yapılan çalışmalarda hastaların 3 parçalı olan protezlere oranla 2 parçalı olan protezlerden memnuniyetleri düşüktür. Bunun sebebi ise 2 parçalı protezler de tam ereksiyon ve indirme sağlanamamasıdır.
-Üç parçalı protezler en çok tercih edilenlerdir. Diğer protezlere göre daha teknolojiktir. Kullanımı kolaydır. Doğala yakın bir görünüm sağlar.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis içinde bulunan süngerimsi dokunun hekiminizin uygun gördüğü protez ile değiştirilmesidir. Ameliyat yaklaşık olarak 1 saat sürmekte, hastalarda mutluluk çubuğu ameliyatı sonrasında 2-4 hafta boyunca ağrı ve şişlik görülebilmektedir. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da bir takım komplikasyonlar oluşabilir. Komplikasyonların görülme ihtimali %1,5-3 ‘tür. Bunlar enfeksiyon, erezyon ve mekanik arızalardır.

Enfeksiyon durumunda protez çıkarılıp kanallar antibiyotik sıvılarla yıkanır. Protez yeniden takılır. Yapılan çalışmalarda bu tekrar işleminde hastaların %80 ‘inin tekrar enfekte olmadığı görülmüştür. Erezyon denilen durumda protez etrafındaki doku enfeksiyon nedeniyle zarar görmüş olabilir. Bu durum da protezin çıkarılması gerekir. Mekanik arızalarda ise protez kendiliğinde şişebilir. Yeni ve geliştirilen teknolojik protezler sayesinde bu durumda ortadan kaldırılmıştır.

Mutluluk çubuğu operasyonu sonrasında genellikle bir gün sonra doktorunuzun onayı ile taburcu olabilirsiniz. Hastaların mutluluk çubuğu ameliyatı sonrasındaki  4-6 haftalık sürede ağır sportif faaliyetlerden, cinsel ilişkiden, bisiklete binmekten, yüzmekten ve ağır kaldırmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Hamam ve sauna gibi yerlerden uzak durmalı ve duşunuzu ılık su ile almalısınız. Mutlaka her gün su tüketmeli, beslenme düzeninizi kabızlığa neden olmayacak şekilde düzenlemeli, sebze ağırlıklı gıdalar tüketmelisiniz.

Ameliyat sonrasında genellikle 4-6 hafta gibi bir süre de protezin ilk şişirilmesi gerçekleşir. Doktorunuzun onay vermesinden sonra da cinsel hayatınıza geri dönmeniz mümkündür.

Yapılan araştırmalar da mutluluk çubuğu ameliyatı olan hastaların ilk 6-12 aylık sürede memnuniyet oranlarının arttığı görülmüştür. Yerleştirilen protez dışarıdan belli olmamaktadır. Gerçekleştirilen bu protez ve ameliyatlar hastanın zevk almasını ve boşalmasını etkilemez. Hastalar mutluluk çubuğu ameliyatı sonrasında normal bir şekilde istedikleri kadar cinsel ilişkiye girebilmektedir.

Hangi mutluluk çubuğunun size uygun olacağının hekiminiz tarafından karar verileceğini unutmayınız. Ayrıca mutluluk çubuğu maliyetinin bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve özel sigorta tarafından karşılanabilir. Daha detaylı bilgi ve destek almak için www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.