1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tayyip Erdoğan yönetimi tuzağa koşuyor

Tayyip Erdoğan yönetimi tuzağa koşuyor

Doğu Perinçek, ABD'nin Suriye saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada "Tayyip Erdoğan yönetimi tuzağa koşuyor" dedi.

A+A-

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul İl Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek, ABD’nin Suriye’ye yönelik bombardımanının sonuçlarını değerlendirdi.

Perinçek “PKK ve IŞİD’e ve Suriye’deki bütün terör örgütlerine kritik bir durumda destek sağlandı” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

ABD, Tayyip Erdoğan yönetimini yalnızlaştırmada çok önemli bir adım attı. Binali Yıldırım hükümeti devre dışı bırakıldı. Beştepe’deki Paralel Hükümet yönetime el koydu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölgede PKK’yı esas hedef alan stratejisine darbe indirildi. Türkiye ile Suriye’nin masaya oturması kararı bombalandı. İran-Rusya-Türkiye’nin Moskova Bildirgesiyle başlayan Astana sürecine darbe indirildi. İsrail’in konumu güçlendirildi.

Trump, ABD Derin Devletine “beni devirmeyin” mesajı verdi. Tayyip Erdoğan yönetimi, PKK ve IŞİD başta olmak üzere Suriye’deki bütün bölücü ve yobaz terör örgütleriyle aynı safa düştüğü için, Halk Oylamasındaki Evet oyları sert bir inişe geçti. Suriye’de kimyasal silah kullanılmasından kazançlı çıkan, ABD’dir ve İsrail’dir.”

“PKK VE IŞİD GÖBEK ATIYOR”

Perinçek “Şu anda PKK ve IŞİD sevinçten göbek atıyor. ABD bombardımanı Suriye’deki terör örgütlerinin hepsi tarafından sevinçle karşılandı. En çok sevinen ise, PKK ve IŞİD. Çünkü Türkiye ile Suriye işbirliğinin bombalanması, bölücü terör örgütünün ve yobaz terör örgütünün rahat nefes almasını sağladı” iddiasında bulundu.

ABD’NİN ERDOĞAN’I DEVİRMESİ KOŞULLARI OLGUNLAŞTIRILMIŞ BULUNMAKTA”

ABD’nin Batı Asya’daki bir numaralı hedefinin Türkiye ve Erdoğan yönetimi olduğunu söyleyen Doğu Perinçek “Çünkü Türkiye, ABD’nin Kürdistan planını, daha doğru ifadeyle İkinci İsrail planını bozuyor. ABD’nin resmî ve yarı resmî kurumlarının açıklamalarına bakınız, Tayyip Erdoğan yönetimi için kullanılan sıfatlar, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ve İran yönetimleri için kullanılan sıfatlardan farksız. Suriye’de kimyasal silah kullanılmasından sonraki sürece bakınız, hiçbir güç Tayyip Erdoğan yönetimi kadar güven kaybına uğramadı. Tayyip Erdoğan yönetimi ABD’nin oltasına takılmıştır ve bölgede tutunacağı dal kalmamıştır. Böylece ABD’nin Tayyip Erdoğan’ı devirmesi koşulları daha da olgunlaştırılmış bulunmaktadır.  Suriye’de kimyasal silah kullanılması, Rus uçağının düşürülmesiyle aynı sonuçları getirmiştir” dedi.

“PARALEL HÜKÜMET BU OLAYDA DA YÖNETİME EL KOYDU”

Açıklamasında “ABD bombardımanını asıl destekleyen güç, Beştepe’deki Paralel Hükümettir. Binali Yıldırım Hükümeti devre dışı bırakılmıştır. Paralel Hükümet bu olayda da yönetime el koymuş bulunmaktadır” iddiasında bulunan Perinçek “Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK’yı hendeklere gömen ve Fırat Kalkanı Harekâtıyla sınır ötesinde takip eden iç ve dış uygulamalarında PKK’yı birinci hedef alıyordu. ABD bombardımanı, bu stratejik konumlanmaya da darbe indirdi” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN SURİYE İLE MASAYA OTURMA KARARI BOMBALANDI”

Perinçek açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Mart başında Ankara’da yapılan Türkiye-Rusya görüşmelerinde Suriye ile masaya oturulması konusunda anlaşmaya varılmıştı. Suriye’de kimyasal silah kullanılmasından sonra Tayyip Erdoğan yönetiminin ABD-İsrail oltasına yakalanması sonucu Suriye ile masaya oturma kararı ağır darbe yemiştir.

ABD’nin Suriye’ye karşı silahlı uygulamada bulunmasını en çok isteyen devlet İsrail olmuştur. ABD bombardımanı, en çok İsrail’in konumunu güçlendirdi.

ABD Derin Devleti, aynı zamanda Trump’ın Rusya ile işbirliği planını da bombaladı. Şu anda Trump ABD Derin devletinin dayatmaları karşısında etkisiz duruma düşürülmüştür. Trump’ı ve yardımcılarını hedef alan uygulamalara bir yenisi eklenmiştir. ABD Derin Devleti, Trump’ı hizaya getirmektedir. Trump, Suriye’nin bombalanması dayatmasına teslim olarak, ABD Derin Devletine “Beni devirmeyin” mesajı da vermiş oluyor.

Tayyip Erdoğan yönetimi ABD ve İsrail bombardımanını destekleyerek, PKK ve IŞİD başta olmak üzere Suriye’deki bütün bölücü ve yobaz terör örgütleriyle aynı safa düştü. Bu nedenle Halk Oylamasındaki Evet oyları sert bir inişe geçti.

Kazançlı çıkan ABD’dir ve ondan önce İsrail’dir.

Bu tablo aynı zamanda kimyasal silah kullanan devleti de ele vermektedir.”

SONUÇ: TÜRKİYE SURİYE İLE DERHAL İŞBİRLİĞİNE GEÇMEK ZORUNDADIR

“Bu tablodan Türkiye için tek çıkış yolu bulunuyor” diyen Perinçek “Aynı Rus uçağının düşürülmesinden sonra Rusya ile işbirliği yönünde kararlı bir adım atılması gibi, şimdi yaşanan olaylardan ders çıkarmak ve Suriye ile işbirliğine geçmek zorundayız. Türkiye’nin PKK ve FETÖ terör örgütlerine karşı vatan bütünlüğü mücadelesinin karşısındaki güçler, ABD ve İsrail’dir. Batı Asya’da oluşmuş bulunan mevzilenmede Türkiye için tek çözüm bulunmaktadır: Suriye, Rusya, İran ve Irak ile işbirliği” dedi.

“ABD ERDOĞAN’IN ÜZERİNİ ÇİZMİŞTİR”

Perinçek açıklamasında “Tayyip Erdoğan yönetimi tuzağa koşuyor” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin PKK ve FETÖ terör örgütlerine karşı mücadelesini baltalayanlar Türkiye’nin başında kalamaz.

ABD ve İsrail planlarına uyum gösterme çabası, Tayyip Erdoğan yönetimini kurtarmaz. İki nedenle kurtarmaz:

Birincisi, ABD, Tayyip Erdoğan’ın üzerini çizmiştir ve Tayyip Erdoğan’ın bu kararı değiştirme şansının olmadığı apaçık ortadadır.  

İkincisi: Tayyip Erdoğan, ABD ve İsrail planları içinde dans ederek kendi dayandığı kitleyi de kaybetmektedir.

Türkiye, vatan bütünlüğü stratejisine uygun bir hükümeti önünde sonunda kuracaktır.”

Odatv.com

Bu haber toplam 2094 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.