Güzel şeyler de oluyor!

Farkında mısınız bilmiyorum ama son günlerde Gaziantep’te mükemmel ötesi müthiş bir projeye imza atılıyor.

Yıllar yılı kentin geleceği için bu denli faydalı bir projenin hayata geçirildiğini hatırlamıyorum.

Yerel yöneticilerin hayata geçirebileceği vizyon projelerinin bana göre en kıymetlisi.

Her geçen gün betonlaştırılan şehirlerin geleceğinin kurtarılması ve çevresinin yeşille kuşatılması ve betonlaşmanın bir nebze de olsa önüne geçilmesi için bana göre hayati öneme sahip bu projenin sahipleri Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi.

Sayın Vali Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e kendim ve Gaziantepliler adına fırsat bulmuşken buradan teşekkür etmeliyim.

Kim düşünmüş, kim akıl etmişse aklına, fikrine, yüreğine sağlık!

“Yeşil Şehirler, Huzurlu Nesiller” denilerek hayata geçirilen YEŞİLANTEP Projesi kapsamında haftalardır şehrin dört bir yanı yeşillendirilerek yüz binlerce fidan toprakla buluşturuluyor.

Yıllarca Dülük ve Burç Ormanlık alanlarıyla avunduk.

Düşünsenize bundan bir 5-10 yıl sonra Gaziantep’in etrafı yemyeşil ormanlık alanlarla çevrelenecek. Hayali bile heyecanlandırıyor, mutlu ediyor insanı.

Helal olsun!

Sayın Gül ve Sayın Şahin’i bu projeden dolayı avuçlarım patlayıncaya kadar alkışlıyorum. Tabiî ki, bu projeye katkı sunan istisnasız tüm kurum, kuruluş ve şahısları da kutlamadan geçmek olmaz.

Bu projenin mimarlarıyla birlikte destek olan herkese, her birine ayrı ayrı teşekkür borçluyuz.

Benim özellikle teşekkür etmek istediğim kişilerin başında elbette yeşile ve çevreye duyarlılığına bizzat şahit olduğum Gaziantep sevdalısı Gaziantep Akaryakıt Bayileri Derneği’nin Başkanı Sayın Özcan Akcan geliyor.

Yönetim Kurulu Üyeleri Necmi Alpay, Veli Kadoğlu, İbrahim Yetkinşekerci, Mehmet Ergün Demir, Mehmet Ali Özdemirler, Fuat Cindioğlu, Zafer Karagüller, Şerif Dalgıç ve derneğin Onursal Başkanı Mehmet Durdu Yetkinşekerci ile birlikte son 3 yıl içerisinde “Çevren Geleceğindir” adı altında yürüttükleri proje kapsamında müthiş çalışmalara imza attılar.

Saydığım isimlerin her biri sosyal sorumluluk alanında ve Gaziantep’in faydasına bir çalışma olduğunda kendini öne atan ve her türlü katkıyı sunmak adına adeta yarış içinde olan isimler.

Yine Başkan Özcan Akcan’ın projeye destek çağrısına kayıtsız kalmayan dernek üyeleri de özel ve büyük bir teşekkürü hak ediyorlar.

Hepsi de bu proje için ellerini taşın altına koyarak destek oldular ve 3 ayrı bölgede oluşturulacak orman alanının finansı için Gaziantep Akaryakıt Bayileri Derneği olarak Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzaladılar.

Ne diyeyim?

Kutluyorum!

Alkışlıyorum!

Teşekkür ediyorum!

Önceki ve Sonraki Yazılar