Atay: Herkes elini taşın altına koysun

Atay: Herkes elini taşın altına koysun

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay Koronavirüs süreciyle ilgili uyarılarını sürdürüyor. Gaziantep’te Koronavirüs vakalarını tespit edilmesi için yapılan test sayısının yetersiz olduğuna dikkat çeken Milletvekili Atay,

1 LABORATUVAR GÜNLÜK 480 TEST

Gaziantep’in Koronavirüs testi sayısı bakımından Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu söyleyen Milletvekili Atay, “Gaziantep’te şu anda günlük sadece 480 test yapılabiliyor. Acil olarak bu test sayısını artırmamız gerekiyor. Bunu da 1 laboratuvar ile yapamayız. Acil olarak laboratuvar ve test merkezi sayımızı artırmalıyız. Günlük test sayımızı 5 binin üstüne çıkarmalıyız. Aksi halde büyük bir belanın altında kalırız” diye konuştu.

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI
Gaziantep’te sağlıklı bir karantina sürecinin de izlenmediğini aktaran Atay, “Karantina kavramı vatandaşa evine git 14 gün çıkma demekle olmaz. Koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşın temas kurduğu herkes sağlıklı bir şekilde testten geçirilip karantinaya alınmalı. Sağlık Müdürlüğü’nün elindeki ekipman güçlendirilmeli. Herkesin bir an önce elini taşın altına koyması gerekiyor” dedi.


Geçtiğimiz günlerde OSB’deki vaka artışı ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yapan Milletvekili Sermet Atay şimdi de Gaziantep genelinde yine artan vakalara vurgu yaparak Gaziantep’te yapılan testlerin yetersiz olduğunu ve gerekli girişimlerle bu test sayılarının artırılması gerektiğini belirtti.

SOSYAL MEDYADAN DA AÇIKLAMA YAPTI
MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay tüm Türkiye’de azalma eğilimi gösteren Koronavirüs vakasının Gaziantep’te yükselmeye devam ettiğini belirterek sosyal medya paylaşımın dan bir paylaşım yaptı. Atay paylaşımında, “Türkiye'de korona vakaları azalırken Gaziantep'te artmaktadır. Türkiye'de 1.600.000 test yapılırken şehrimizde bugüne kadar sadece 13.000 test yapılmıştır. Test sayısının gerekli girişimler yapılarak bir an önce artırılması elzem olmuştur! sağlığınız  için "EVDE KAL GAZİANTEP"!!” ifadelerine yer verdi.

OSB ÇAĞRISI CEVAP BULMUŞTU
Atay geçtiğimiz günlerde de Organize Sanayi Bölgesi’nde Koronavirüs vakalarındaki artışa dikkat çekmiş ve hızlı tanı kitlerinin temin edilmesi gerektiğini söylemişti. Bunun üzerine OSB başkanı Cengiz Şimşek ve Gaziantep Valisi Davut Gül hızlı tanı kitlerinin temin edileceğini duyurmuştu. Atay’ın Gaziantep’in test sayısının artırılması gerektiğine dikkat çekmesi sonrasında atılacak adımlar merak ediliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.