“Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” projesi büyüyor…

“Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” projesi büyüyor…

Gaziantep Valiliği Tarafından öğretmen veli ve öğrenci işbirliği kapsamında Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde büyük destek buldu.

“Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” projesine ilgi  büyüyor… Bu Kapsamda Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde Gaziantep valiliğin çağrısında  Nurdağı ilçesinde büyük ilgi gördü 

Gaziantep Valiliği tarafından öğretmen, veli ve öğrenci işbirliği kapsamında öğrencilerin evlerinde ziyaret edilerek aile bireyleri ile kitap okumalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” projesi, Gaziantep Valiliği, 

 

“Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” projesine ilgi  büyüyor… Bu Kapsamda Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde Gaziantep valiliğin çağrısında  Nurdağı ilçesinde büyük ilgi gördü 

Gaziantep Valiliği tarafından öğretmen, veli ve öğrenci işbirliği kapsamında öğrencilerin evlerinde ziyaret edilerek aile bireyleri ile kitap okumalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” projesi, Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Aylık Ödüllü Kitap Okuma Yarışması” protokolü ile büyüyor. Vali Davut Gül, protokol imza töreninde, 8 ayda Şahinbey’deki öğrencilere 1 milyonun üzerinde kitap dağıtılacağını aktararak bunun projeye önemli katkı sunacağını söyledi.

 

Şahinbey Belediyesinin son yıllarda yaptığı kitap okuma projesini bu sene de devam ettirdiğini dile getiren Gül, “Lise ve ortaokullardaki tüm öğrencilere her ay bir kitap dağıtarak 8 ay boyuncu projeyi devam ettirecek ve ödüllü bir yarışma düzenleyecekler.  Baktığımızda Şahinbey’deki öğrencilere 8 ay boyunca 1 milyonun üzerinde kitap dağıtılacağını görüyoruz.  Kitap okumanın bildiğimiz faydaların dışında akademik başarıya da çok önemli katkıları oluyor. İnanıyorum ki bu okunacak kitaplarla birlikte çocuklarımızın akademik seviyeleri de daha da artmış olacak” dedi.

Yaklaşık iki yıldır ilçede okuyan ortaokul ve lise öğrencilerine ödüllü kitap okuma yarışması düzenlediklerini dile getiren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Kitap okuma yarışmasında derece yapan öğrencilerin bir kısmını Bosna Hersek’e, bir kısmını Konya’ya bir kısmını da Umre ’ye götürdük. Yine bisiklet dağıttık. Çeşitli vesilelerle öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Amacımız öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırarak her evde bir kütüphane oluşmasını sağlamak” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ise kitap okumanın önemine değinerek Gaziantep’te son yıllarda önemli etkinlikler düzenlendiğini ve Gaziantep’in artık okuyan bir şehir olduğunu vurguladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.