Gaziantep sağlığında müdür depremi

Gaziantep sağlığında müdür depremi

"Yaklaşık iki yıl önce Gaziantep İl Sağlık Müdürü olarak atanan Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'nin 15 Kasım'da biten sözleşmesi Sağlık Bakanlığı tarafından yenilenmedi. Yaşanan gelişme Gaziantep'te deprem etkisi oluştururken kent için yeni sağlık müdürleri konuşu

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü'nde deprem etkisi oluşturacak bir gelişme yaşandı. Yaklaşık iki yıl önce atanan ve iki yıldır görevini başarıyla yerine getiren Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'nin 15 Kasım'da biten sözleşmesi Sağlık Bakanlığı tarafından yenilenmedi.

 

Milletvekilleri mecliste olağanüstü toplantı yaptı

Yaşanan şok gelişme sonrası AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde olağanüstü toplantı yaptı. Toplantıda kent sağlığında yaşanan şok gelişme tüm ayrıntılarıyla konuşulurken atılacak adımlar ve yeni il sağlık müdürü konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. 

 

Çevre illerde sözleşme yenilendi, Gaziantep'te yenilenmedi 

Gaziantep İl Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'nin 15 Kasım'da biten sözleşmesi Saglik Bakanlığı tarafından yenilenmezken çevre illerdeki sağlık müdürleri ile sözleşme yenilendiği öğrenildi. İddiaya göre, Gaziantep'e komşu olan Adana, Kahramanmaraş gibi bir çok ilde bugün eski müdürlerle yeni dönem için de sözleşme imzalandığı belirtildi. 

 

Sistemde müdürlüğünü düşürdü 

Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ile sözleşme yenilenmemesi şok etkisi oluştururken www.memohaber.com'un elde ettiği bilgilerde ilginç iddialar ortaya atıldı. Görev süresinin son dakikada uzatılmaması üzerine Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, ÇKYS sisteminde müdürlüğünü düşürüldü.

 

Müdürün başını o konu mu yaktı? 

www.memohaber.com'un edindiği bilgilere ve iddiaya göre, yaklaşık iki yıl önce Türkiye genelindeki hastane zincirlerinden bir tanesinin Gaziantep'teki şubesinde Gaziantep Sağlık İl Müdürlüğü tarafından reklam kriterlerine uymadığı için tutanak tutuldu. Sonrasında ise mahkeme süreci başladı ve mahkeme hastaneye iki gün kapatma cezası verdi. Yine iddiaya göre Sağlık Bakanlığı, hastanenin haftasonu iki gün kapatılmasını istemiş ama sağlık il müdürlüğü buna uymamış ve hastaneyi haftaiçi iki gün kapatmıştı. Bunun üzerine ise sağlık bakanlığı sağlık hizmetleri başkanı Mehmet Akhan'ın sözleşmesi bir gece bakanlık tarafından gerekçe gösterilmeden düşürülmüştü. Memohaberin edindiği bilgiye göre Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ile bu nedenle sözleşme yenilenmedigi iddia edildi. 

 

İl Başkanı seçim öncesi güçlü isimler önerdi 

Yine kulis bilgilerine göre bir hafta önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ile devam edeceği belirtilmiş ancak AK Parti Milletvekillerinin ve AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci'nin yeni sağlık müdürü konusunu gündeme getirdi. 

 

İl Başkanı iki isim önerdi, o isimler Ankara'ya gitti 

Hatta AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci'nin 2023 seçimleri öncesi Bakan Koca'ya dengeleri sağlayacak güçlü bir isim istiyoruz diye rica ettiği iddia edildi. Öyleki Özkeçeci'nin Bakan Koca'ya önerdiği iki isim olduğu ve bu isimlerin de yaşanabilecek sıcak gelişmeler ihtimali üzerine şuan Ankara'da bulunduğu öne sürüldü. 

 

Tiryaki 4 gün izin aldı, başka kente müdür olacağı iddia edildi 

Öte yandan Gaziantep İl Sağlık Müdürü olarak sözleşmesi yenilenmeyen Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'nin ise 4 gün izin aldığı öğrenildi. Yine başka bir iddiaya göre Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'nin başka bir kente sağlık müdürü olarak atanma ihtimalinin çok yüksek olduğu öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.