Gaziantep'te anormal korona artışı

Gaziantep'te anormal korona artışı

"İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz, TBMM’de Gaziantep’teki Koronavirüs vakalarının artışına ve bu artışa karşın hastanelerin bu duruma cevap veremez hale gelmesine vurgu yapan bir konuşma yaptı. "

Milletvekili Prof. Dr. Filiz, parası olmayan vatandaşların özel hastanelerde tedavi göremediğini ve bu sebeple devlet hastanelerinde büyük bir yığılmanın meydana geldiğini belirterek Sağlık Bakanı’nın bu sorunu çözmesi için çağrıda bulundu.

Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada Gaziantep’teki Koronavirüs vakalarının artışına dikkat çeken bir konuşma yaptı. Milletvekili Prof. Dr. Filiz, 29 Haziran’dan itibaren Koronavirüs şikayetiyle özel hastanelerde tedavi gören vatandaşların ödemelerinin SGK kapsamında ödenmemeye başlamasıyla birlikte parası olmayan vatandaşların devlet hastanelerinde büyük bir yığılmaya sebep olduğunun altını çizdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya bir çağrıda bulunan Filiz, bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

İŞTE MİLLETVEKİLİ FİLİZ’İN O KONUŞMASI
Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz, TBMM’de gerçekleştirdiği konuşmada, “Seçim bölgem Gaziantep, Koronavirüs vaka sayısı artışı bakımından ilk 5 il içerisinde bulunmaktadır. Gaziantep’te özellikle normalleşmenin başladığı 1 Haziran’dan itibaren Koronavirüs vakalarında anormal bir artış meydana geldi. Tüm resmî ve özel sağlık kuruluşlarında Koronavirüs için ayrılan yoğun bakımların kapasitesi dolmuş acil servislerde açılan ilave bölümlerde de yer kalmamış ve hastalar yatış için sora bekler hale gelmiştir. Sağlık Bakanlığı’nın 7 Temmuz’da yayınladığı tebliğe göre özel hastanelerde tedavi gören Koronavirüs hastalarının tedavi masraflarının 29 Haziran tarihi itibariyle SGK kapsamında ödenmeyeceğinin bildirilmesi sonucu parası olmayanların devlet hastanelerine sevk edilmesinden dolayı bu hastanelerde yığılma has safhaya geldi. Hastalar bizleri arayarak bu durumdan dolayı şikayetlerde bulunuyorlar. Sağlık Bakanımızın bu duruma el atmasını ve konuya bir çözüm üretmesini hemşerilerim arına talep ediyorum” ifadelerinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.