Gür 'Teşekkür'ü hak etti

Gür 'Teşekkür'ü hak etti

"Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’e karşı Türkiye’de ilaç üretme girişimleri netice vermeye başladı. Atabay Kimya’nın ürettiği Koronavirüs ilacı FAVİCOVİR, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırıldı."

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’e karşı Türkiye’de ilaç üretme girişimleri netice vermeye başladı. Atabay Kimya’nın ürettiği Koronavirüs ilacı FAVİCOVİR, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırıldı. Atabay Kimya, üretilen ilaçta katkısı olan kişilere yönelik ulusal gazetelerde bir teşekkür ilanı yayımladı. Teşekkür ilanında Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’e de teşekkür edildi.

ecuublxxsaidtu8.jpg

Atabay Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tarafından Koronavirüs’e karşı FAVİCOVİR adında bir ilaç geliştirildi. İlacın Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılması ile birlikte Atabay Kimya, ilacın üretilmesinde katkısı ve desteği olan isimlere ulusal gazetede yayınladığı ilan ile teşekkür etti. Teşekkür ilanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanısıra Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’ün de ismi yer aldı. Rektör Ali Gür’ün ilacın üretilmesinde firmaya her anlamda destek ve katkı sunduğu öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.