Korkutan İddia! Kilis Valiliği Gaziantep'te o fabrikayı suçladı...

Korkutan İddia! Kilis Valiliği Gaziantep'te o fabrikayı suçladı...

"Kilis Valiliği, Gaziantep'te faaliyet gösteren bir sanayi üretim tesisinde çalışan Kilislilerin kente virüs getirdiklerini açıkladı."

Kilis Valiliği, Gaziantep'te faaliyet gösteren bir sanayi üretim tesisinde çalışan Kilislilerin kente virüs getirdiklerini açıkladı.

Kilis Valiliği Resmi İnternet Sitesi'nden yapılan resmi açıklama şöyle:

Gaziantep İlinde faaliyet gösteren bir sanayi üretim tesisinde çalışan bazı kişilerde Koronavirüs (Covid-19) pozitif vakaları tespit edilmesi üzerine ilgili işletmenin faaliyetlerine geçici süreliğine ara verilmiştir. Bahse konu tesiste çalışan ve günü birlik servis araçlarıyla gidiş-geliş yapan Kilisli vatandaşlarımız bulunmasından dolayı İlimizde de ilgili İl dışı sanayi tesisi kaynaklı yeni Koronavirüs pozitif vakaları tespit edilmiştir. Söz konusu işletmede çalışan ve Kilis İlimizde ikamet eden Koronavirüs pozitif olan kişilerin temaslılarından da pozitif vakalar çıkmakta olup, İlimiz İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan filyasyon çalışmalarında görev alan sağlık ekiplerine faaliyetleri sırasında tam, eksiksiz ve gecikmeksizin bilgi verilmesi gerekmektedir.

kls.jpg

Bununla birlikte, Vatandaşlarımızın zaruri durumlar ve ihtiyaçları haricinde sokağa çıkmamaları, zorunlu durumlar halinde çıkılması halinde muhakkak sosyal mesafenin korunması ve maske kullanımına azami dikkat edilmesi, pozitif vaka ile temas etmiş kişilerin kendilerinde şikayet gelişmesi halinde kimseyle temas etmeden ve vakit kaybetmeksizin Kilis Devlet Hastanesine başvurmaları İlimizde salgının etkisinin ve yayılım hızının kontrol edilebilmesi için elzemdir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.