Madımak, vicdanlarımızı yaralamaya devam ediyor

Madımak, vicdanlarımızı yaralamaya devam ediyor

"Sivas katliamında kaybedilen canları anan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, dönemin Başbakanı Tansu Çiller’in skandal sözlerini hatırlattı."

"Çok şükür, otel dışındaki halkımız bir zarar görmemiştir” diyen bir Başbakan gördü bu ülke!’

“Üzerinden 27 yıl geçti… Ama 2 Temmuz 1993 Madımak Katliamı’nın ateşi hala yüreğimizde yanıyor!” diyen Yılmazkaya, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Sivas Madımak’ta canlarımıza, aydınlarımıza yapılan katliamı ve bu katliamı yapan zihniyeti unutmadık, unutturmayacağız..! Madımak, Türkiye’nin kara sayfası, utanç tablosu olarak vicdanlarımızı yaralamaya devam ediyor. 

Madımakta yaşamını yitiren 33 aydın ile 2 otel çalışanının katliamı, 27. yıl dönümünde Sivas'ta olduğu gibi ülkemizin ve dünyanın birçok yerinde anılmaktadır. 2 Temmuz 1993'te yaşanan Sivas Madımak Katliamı'nın arkasındaki karanlık yapı halen karanlık! Bizler karanlıkları aydınlığa çıkarma adına elimizden gelen mücadeleyi ve dayanışmayı her zaman sürdüreceğiz. Üzerinden 27 yıl geçti… Ama 2 Temmuz 1993 Madımak Katliamı’nın ateşi hala yüreğimizde yanıyor!

Sivas katliamı bir insanlık suçudur! Bu coğrafyanın ayıbıdır, utancıdır! Eylemleri sazdı, silahları sözdü, tek suçları Pirsultanı anmaktı..!Soğuk terli surat

15 bin kişiden 124'ü yargılanabildi. Asli failler kaçtı. Halen firari sanıklar birer birer zamanaşımı kararları çıkartıp, cezadan kurtuluyor. Dönemin Başbakanı Tansu Çiller, skandal bir açıklamaya imza atarak, "Çok şükür, otel dışındaki halkımız bir zarar görmemiştir" demişti. 

Madımak, hala yanıyor. Çağdaşlaşmanın ve aydınlanmanın mücadelesini veren canları minnet ve saygıyla anıyor, bu yaşanan katliamı bir kez daha lanetliyorum… Sivas Madımak’ta katledilen canlarımızı derin üzüntüyle anıyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.