Vali Davut Gül’ün Mevlit Kandili mesajı...

Vali Davut Gül’ün Mevlit Kandili mesajı...

"Gaziantep Valisi Davut Gül, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı."

İlahi vahyin en son tebliğ edicisi, beşeriyetin ebedi kurtarıcısı, alemlere rahmet Hz. Peygamber (s.a.v) Efendimiz'in doğum yıldönümü olan Mevlid Kandili’ni bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğu içindeyiz.

Cehalete karşı hakikatin ve selim kalp ile akletmenin temsilcisi olarak gönderilen Hz Peygamber (s.a.v) Efendimiz, kötülüğe karşı iyiliğin, zulme karşı adaletin, şirke karşı tevhidin, fitne ve fesada karşı âlemlerin rabbi olan Allah'a teslimiyetin timsali olmuştur.

Müslümanlar ve bütün insanlık için her bakımdan örnek bir hayat süren Peygamber Efendimiz, ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü bizzat kendi yaşantısında insanlığa göstermiştir.

Ümmeti azaba düşmesin diye Allah’a dua ederek ağlayan da O’dur, İslam’ı tebliğ ederken kendisini taşlayan bir topluluğun affı için dua eden de, yavruları ezilmesin diye koskoca bir orduyu kedinin ve yavrularının etrafından dolaştıran da O’dur, İftar yapmadan oruç tutuğu ikinci günün sonunda kapısına gelen ihtiyaç sahibine iftar yemeğini verip üçüncü gün iftarsız oruç tutan da O’dur.    

Bugün, dünyanın birçok yerinde devam eden savaş ve çatışmaların, akan kan ve gözyaşlarının sona ermesi, ancak O’nu örnek almamızla mümkün olacaktır. Bunun için kendi ailemizden ve çevremizden başlamak üzere hoşgörülü, adil ve dürüst bir yaşam sürmemiz ve sürdürmemiz gerekmektedir. Zira mümin, yürüdüğü yollar bile kendisinden incinmeyen insandır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz’in (s.a.v) doğum yıldönümü olan Mevlid Kandili'nin insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini, sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını diliyor, başta Gaziantepli hemşerilerimiz olmak üzere Milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini kutluyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.