Alparslan Kuytul'dan işkence tepkisi!

Alparslan Kuytul'dan işkence tepkisi!

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, Furkan gönüllüsü 3 kişiye işkence yapıldığını söyledi.

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, Furkan gönüllüsü 3 kişiye işkence yapıldığını belirterek Adana Emniyet Müdürlüğü'nün önünde açıklama yaptı.

Adana Emniyet Müdürlüğü'nde işkence yapıldığına dair skandal olay kamuoyunda şok etkisi yaparken konuya ilişkin Kuytul'un sosyal medya hesabından şu ifadeler paylaşıldı.

"Alparslan Kuytul Hocaefendi, Adana Emniyetinin işkence yaparak hala gözaltında tuttuğu 3 Furkan Gönüllüsünü emniyet önünde bekliyor."

FURKAN VAKFI'NDAN DA AÇIKLAMA YAPILDI

Adana Emniyet Müdürlüğü'nde Furkan Vakfı gönüllerine işkence yapıldığı belirtilerek konu dair vakfın resmi internet sitesinden ise şu açıklama yapıldı:

"10 Eylül 2021 Cuma günü 3 Furkan Gönüllüsü Adana emniyeti tarafından gözaltına alınmıştır. İlk etapta gözaltının yine bir basın açıklaması ya da özgürlük mücadelesi sebebiyle yapıldığı zannedilmiştir.

Müvekkilleri ile görüşmek için emniyete giden avukatların emniyete alınmaması üzerine 3 Furkan Gönüllüsü ile ilgili endişelerimiz artmaya başlamıştır.

Avukatların defalarca başvurmalarına rağmen, müvekkilleri ile ancak 10 Eylül Cumartesi günü akşam saatlerinde görüşmelerine izin verilmiştir.

Avukatların müvekkilleri ile görüşmeleri neticesinde Furkan Gönüllülerinin kendileri ile alakalı olmayan bir olay sebebiyle gözaltına alındıkları ortaya çıkmıştır.

Adana emniyet binası içerisinde polis tarafından yapılan işkencenin detayları şu şekildedir; 2 Furkan Gönüllüsünü çıplak şekilde dövdüğü ve ağzına su basarak işkence ettiği, "seni hadım ederiz, jop sokarız, yarın daha beterini yaparız dayanamazsın" diyerek işkenceye maruz bırakıp suçu üstlenmeye zorlandıkları ortaya çıkmıştır.
Üstelik ağır işkenceye maruz kaldıkları açıkça görülmesine rağmen Adli Tıp doktorunun darp raporu yazmadığı da öğrenilmiştir.

Adana Emniyetinin işkencesini ve hukuksuz muamelelerini şiddetle kınıyoruz!"

Apaçık hukuksuzluk yapan Adana Emniyeti ve Adli Tıp doktoru hakkında bir an evvel soruşturma başlatılmalıdır.

Furkan Gönüllüleri olarak Adana Emniyetinde gözaltında tutulmaya devam eden kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağımızı, işkence ve hukuksuz muamelelere son verilinceye kadar Adana Emniyetinin önünden ayrılmayacağımızı buradan kamuoyuna ilan ediyoruz!

Furkan Gönüllüleri olarak Adana Emniyetini ŞİDDETLE KINIYORUZ!

Kaynak: Milli Gazete

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.