İmamoğlu: Keşke her belediye bunu yapsa

İmamoğlu: Keşke her belediye bunu yapsa

İBB Başkanı İmamoğlu, Silivri Boğluca Yaşam Vadisi'ndeki açılışta "Cumhur İttifakı içerisinde bize tek kreş tahsisi yapan belediye Silivri Belediyesi oldu. Tahsis etti, biz de yaptık. Keşke her belediye bunu yapsa" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a kazandırdığı Yaşam Vadilerine yenisini eklemek için Silivri’deydi. Açılışı Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’la birlikte yapan İmamoğlu projenin iki belediyenin iş birliğiyle hayata geçtiğini söyledi.

Burada konuşma yapan İmamoğlu, doğa ve yeşil vurgusu yaparak “Hizmetin partisi, siyaseti, ayrımcılığı olmaz” dedi ve her yere eşit hizmet getirmekten büyük onur duyacaklarını söyledi. Partizanlığın ve kayırmacılığın millete olan zararı ve onlara verdiği huzursuzluğu, onlara verdiği keyifsizliği herkesin yaşayacağını söyleyen İmamoğlu, "Bunun o partisi, bu partisi de olmaz. Bunu sildiğimiz, attığımız an, inanın çok daha keyifli, çok daha güzel günlere kavuşuruz” diye konuştu.

whatsapp-image-2022-08-24-at-14-53-27.jpeg

'Bahsettiğiniz yapının tabanı inanın bu kadar değil'

Moda İskelesi’nin ne kadar mutluluk verdiğini gördüğünü söyleyen İmamoğlu, "100 yıl önce yapılmış bir iskeleyi aslına uygun bir biçimde insanımıza kazandırmanın topluma verdiği huzur, milyonlarca paylaşım, milyonlarca teşekkür… Bunun özü ne biliyor musunuz? Biz asil bir milletiz. Asaletimiz aslımıza olan düşkünlüğümüze ve ona gösterilen hürmete duyduğumuz saygıya dayalı bir asalet. Moda iskelesini açılışından itibaren on binlerce insanın gelip gitmesi tam da buna işaret. Bahsettiğiniz yapının tabanı inanın bu kadar değil. Ama oradaki esas mesele 20-25 beş yıldır oranın o kuruma, bu şahsa, o kişiye, kötü kullanımlara tabi edildikten sonra çekip alınarak vatandaşa ait bir zemine oturtulmasının etkisinden bahsediyorum. Onun için vatandaşın isteğine, maneviyatına, duygularına hitap ettiğiniz zaman bir avuç insanın mutluluğu değil, milletimizin mutluluğuna bakarak hizmetlerinizi yönlendirdiğiniz zaman o topluluğun size verdiği huzuru, gururu tarif edemem” ifadelerini kullandı.

24 yeşil alanın da İstanbullularla buluşacağını belirten İmamoğlu, Atatürk Kent Ormanı'nın yıllarca kapalı devre bir alan olarak kaldığını ifade eden İmamoğlu, "Niçin öyle saklanmış? Bir milyon 200 yüz bin metrekarelik metroyla ulaşılabilen bir alan. Lütfen bir gün ziyarete gidin" dedi.

Silivri Belediyesi'nin Cumhur İttifakı içerisinde kreş için yer tahsisi yapan tek belediye olduğunu belirten İmamoğlu, iş birliği nedeniyle Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a teşekkür etti ve “Tahsis etti, biz de yaptık. Keşke her belediye bunu yapsa” dedi.

'Benim yaşadığım sıkıntıları ben Volkan Bey'e çektirmem'

İBB'nin işbirliğinden kaçmadığını söyleyen İmamoğlu, bunun güzel bir şey olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

Bu vaadi işte birbirine olan iyi niyetli yaklaşımla yapamadığı ya da geç kaldığı yerde biz yine desteğe hazırız. Volkan Bey Silivri'de hizmet ederken başka Silivrililer var da biz hizmet ederken başka Silivriler mi var? İnsanımıza hizmet ediyoruz. İlçe belediye başkanlığı yaptım. Benim yaşadığım sıkıntıları ben Volkan Bey'e çektirmem. Bu anlayış, ülkemize yayılmalı. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu kürsüden teşekkür edebileceğimiz bir iş birliğimiz olsa keşke. Sayın Cumhurbaşkanına, bakanlara buradan teşekkür etmeyi yürekten isterim. Bana bunu yaşatmadılar, yaşatmıyorlar. Keşke yaşatsalar.

'İşbirliği yapmaya devam edeceğiz'

İBB ile iş birliğiyle Boğluca Yaşam Vadisini ilçeye kazandırdıklarını kaydeden Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Belediye başkanları, yerel hizmet makamları siyasetin karıştırılmaması, siyasetten ari tutulması, siyasi mülahazalardan uzak tutulması gereken yerler. Sizlerin vergileriyle yapılan hizmetler. Kreş yerlerinin tahsislerinde, engelsiz yaşam alanı merkezlerinin, tuvaletlerin ve birçok projede İstanbul Büyükşehir Belediyemizle işbirliği yaptık. İşbirliği yapmaya devam etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.