O İBB çalışanı kovuldu... İşte belgesi

O İBB çalışanı kovuldu... İşte belgesi

16 Nisan Referandumu öncesi Ömer Akbayrak isimli İBB çalışanı “17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları Ganimet olarak 'evet'çilere helaldir” diyerek kin kusmuştu.

AKP döneminde görevden alınan, soruşturma geçiren Akbayrak Mezarlıklar Müdürlüğü'nde tekrar işe başlamıştı. Akbayrak CHP'li İBB döneminde ise ön büro hizmetlerine alınmıştı. Olayın peşini bırakmayan gazeteci Cihan Güner yaşananları, atamaları sürekli gündeme getirmişti. Bu çabalar sonuç verdi ve Akbayrak İBB'den ihraç edildi. İhracın belgesine KRT ulaştı

16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumu öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Haller Müdürlüğü çalışanı Ömer Akbayrak, Facebook sayfasından “17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları Ganimet olarak 'evet'çilere helaldir” mesajı paylaşmıştı.

Referandumu bir çeşit "savaş" olarak gören Akbayrak, "Evet" çıkması durumunda "Hayır" oyu veren vatandaşların eşlerinin ve kız evlatlarının, "Evet" oyu verenlere "helal" olacağını açıkça dile getiriyordu.

Bazı takipçileri itiraz etmesine rağmen Akbayrak, herhangi bir geri adım atmadı ve iddiasını devam ettirdi. "Yoruma dayalı" ya da "yanlış anlaşıldı" denecek bir olay bırakmadı.

Referandumun bir çeşit "savaş" olduğunu söyleyen Akbayrak, kadınlardan da "ganimet" olarak bahsetmeye devam etti. Ayrıca onların da "necis" yani "pis" olduğu iddiasında da ısrar etti.

AKP döneminde İBB konuyla ilgili müfettiş görevlendirdi, Akbayrak soruşturma başlatılarak görevinden alındı. Ancak bu görevden alma kısa sürdü. Akbayrak AKP döneminde tekrar İBB'de Mezarlıklar Müdürlüğü'nde göz önünde olmayan bir işe başlatıldı.

YENİ GÖREVLENDİRME YAPILMIŞTI

Akbayrak'a İBB yönetiminin CHP'ye geçmesinden sonrada 'ödül gibi' bir görevlendirme yapılmıştı. Albayrak Mezarlıklar Müdürlüğü'ndeki geri hizmet görevinden 'ön büroya' alınmıştı.

Gazeteci Cihan Güner Twitter hesabından yaşananlara isyan etmiş, sürekli olarak gündeme getirmişti. 3 Haziran 2020'de Twitter hesabından şu açıklamaları yapmıştı:

SKANDAL.. O SAPKIN GÖREVDE!

16 Nisan referandumu öncesinde 'Hayırcıların karıları-kızları bizlere helaldir' diyen Ömer Akbayrak, bu skandaldan sonra AKP'li yönetim tarafından önce göstermelik olarak açığa alındı, sonra da İBB Mezarlıklar Müdürlüğü emrine atandı. 

AKP'nin geri hizmete alarak tabut saydırdığı şahıs, yeni yönetim tarafından ön büroya alındı ve halkla muhatap oluyor.
Kızımıza savaş ganimeti olarak bakılmasına mı yanalım?
'Bu anlayış gitsin' diye oy verdiğimize mi yanalım?
Oy verdiklerimizin uygulamalarına mı yanalım?

Cihan Güner'in çabaları, olayı, yaşananları sürekli gündeme getirmesi sonuç verdi. İBB yönetimi Akbayrak için harekete geçti. Önce Arnavutköy'e yollandı ardından Silivri'ye gönderilecekken flaş bir gelişme yaşandı. Akbayrak, İBB'den ihraç edildi.

 

"DÜRZÜ BUGÜN İTİBARİYLE İBB'DEN İHRAÇ EDİLDİ"

Cihan Güner son gelişmeyi Twitter hesabından, "Dostlarım, sizinle bir gelişme paylaşmak istiyorum..
Referandum öncesi 'Hayırcıların karıları - kızları savaş ganimeti olarak bize helaldir' diyen dürzü, bugün itibariyle İBB'den ihraç edildi" 
diyerek duyurdu.

BELGESİ ORTAYA ÇIKTI

Mezarlıklar Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Mezarlıklar Müdürlüğü, İstanbul 3. Bölge Müdür Yardımcılığı'na 30 Kasım 2020'de Akbayrak hakkında alınan ihraç kararının tebliğ edildiğini bildirdi.

İşte o yazı:

k2-352.jpg

Kaynak: KRT

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.