Yaptığı bina Düzce'de 20 kişiye mezar oldu

Yaptığı bina Düzce'de 20 kişiye mezar oldu

12 Kasım 1999 Düzce depreminde 20 kişinin ölümüne neden olan binanın müteahhidinin cumhurbaşkanı danışmanı, ortağının milletvekili olduğu ortaya çıktı.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Düzce depreminde 20 kişinin ölümüne neden olan müteahhit Hamza Cebeci'nin 2020'de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığına getirildiğini açıkladı.

Gök, katıldığı TELE1 yayınında, şöyle dedi:

"Hamza Cebeci. Düzceliler yakından bilirler. Düzce depreminde üzüntü yaşatan müteahhit, 28 Mart seçimlerinde AKP’den Üsküdar Belediye Meclis üyeliğine seçiliyor. Ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu üyesi oluyor. Sonra bu arkadaş durmuyor. 2015’te Darülaceze Başkanlığı görevine getiriliyor. Burada da bitmiyor.

Düzce’de 20 kişinin ölümüne neden olan binayı yapan kişinin, Üsküdar’da Belediye Meclis üyeliği, İBB’de İmar Komisyonu üyeliğine getirilen kişinin 2020’de nereye atandığını ben size sunuyorum.2020 yılında çıkan kararname ile Cumhurbaşkanı danışmanı oluyor. Bu kafanın Türkiye’de deprem gerçeği ile yüzleşmesi mümkün müdür?

Recep Tayyip Erdoğan buna danışıyor. İbret verici vesikayı sizlerle paylaşmayı uygun gördüm. Siyaseten bunu konuşmamız gerekiyor. Böyle kadrolarla biz Türkiye’deki felaketlerden sıyrılmayı bekliyoruz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.