Yargıdan Atatürk Orman Çiftliği kararı

Yargıdan Atatürk Orman Çiftliği kararı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara 10. İdare Mahkemesi’nin Atatürk Orman Çiftliği’nde (AOÇ) Emniyet Hizmet Binası yapımına ilişkin plan değişikliğini iptal ettiğini duyurdu

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara 10. İdare Mahkemesi’nin Atatürk Orman Çiftliği’nde (AOÇ) Emniyet Hizmet Binası yapımına ilişkin plan değişikliğini iptal ettiğini duyurdu. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “AOÇ’deki hukuksuzluk bir kez daha yargı kararıyla ortaya kondu. Peş peşe elde ettiğimiz hukuk zaferleri, kamu yararı ve AOÇ mücadelemizde bize güç veriyor” dedi.

 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, AOÇ’de daha önce farklı parsel ve adada Emniyet Hizmet Binası yapımına ilişkin plan değişikliğini iptal ettirmişti. Oda, aynı alanda farklı parselde plan değişikliği yapılınca bu durumu da yargıya taşıdı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Ankara 10. İdare Mahkemesi’nin AOÇ’de Emniyet Hizmet Binası yapımına ilişkin plan değişikliğini iptal ettiğini bugün yazılı açıklama ile duyurdu. Tezcan Karakuş Candan, kararı şöyle değerlendirdi:

'AOÇ mücadelemizde bize güç veriyor'

“Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak, AOÇ’de talanda ısrar edenlerin peşini bırakmadık. AOÇ’de atılan her adımı titizlikle takip ediyoruz. Ankara 10. İdare Mahkemesi, 8619 ada 6,7,8 parsel sayılı taşınmazları kapsayan alanda ‘resmi kurum alanı (emniyet hizmet alanı)’ amaçlı 1/10000 koruma amaçlı nazım imar planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planı değişikliğini iptal etti. Böylece AOÇ’deki hukuksuzluk bir kez daha yargı kararıyla ortaya kondu. Peş peşe elde ettiğimiz hukuk zaferleri, kamu yararı ve AOÇ mücadelemizde bize güç veriyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.