Reynmen suskunluğunu bozdu

Reynmen suskunluğunu bozdu

YouTuber ve şarkıcı Reynmen, kendisini 'sahte tıklanma, sahne performansı' gibi konular nedeniyle eleştiren isimlere adeta ateş püskürdü. Müzik dünyasındaki diğer isimlere de seslenen Reynmen, "Susuyorum, ama konuşacak bir şeyim yok değil" dedi.

Reynmen, Derdim Olsun ve Ela isimli şarkıları ile müzik dünyasında inanılmaz bir giriş yaptı. Aslında YouTuber olan Yusuf Aktaş, (Bilinen adıyla Reynmen) 1990'lı yılların arabesk-rap karışımı müziğini yeniden yorumlayarak büyük kitlelere ulaştı. Kendisine ait Youtube kanalında toplamda 370 milyon izlenme rakamına ulaşan genç YouTuber, sıradaki şarkısı için hazırlıklara başladığını da duyurdu.

Popüler olmasının ardından ilk kez konser veren Reynmen'in sahne performansı da playback yapması da sıkça eleştirildi. Son eleştiri ise MÜYAP Başkanı Bülent Seyhan'dan geldi. Seyhan'ın Reynmen için söylediği, "Ajdar'a haksızlık etmişiz. Oysaki zararsızdı. Ama Reynmen sektöre zarar verdi" sözü Reynmen'in de öfkelenmesine sebep oldu. YouTuber, bu kez YouTube'dan değil, Instagram hesabından video paylaşarak eleştirilere yanıt verdi.

Reynmen'in yanıtları da eleştirileri kadar sert oldu. "Hiçbir bağlanmışlığım yok. Hiç de lafımı esirgemem. Susuyorum, ama konuşacak bir şeyim yok değil. Konuşursam rahatsız ederim, yapmayın" diyen Reynmen art arda yayınladığı videolarda şunları söyledi:

- Müzik yapacak arkadaşlara da tavsiyem, Türkiye'deki hiçbir müzik şirketiyle anlaşmayın. Çünkü hepiniz onlardan daha güçlüsünüz.

- Şu an benim üstüme bu kadar gelmelerinin ve sanatçılarını benim hakkımda kötü konuşmalarının en büyük sebebi sahip oldukları müzik şirketlerinin hiçbirisinin beni paralarıyla satın alamayacak olduklarını bilmesinden kaynaklanıyor. Velhasılı kelam kedi ulaşamadığı ciğere 'Ajdar'a haksızlık etmişiz' diyor

- O var ettiğinizi sandığınız sanatçıların hepsi hayatta kalmak istediği için sizlerle bir şeyler konuşmaya çekinmiş bastırılmış tiplerken ben onlardan değilim. Hiçbir bağlanmışlığım yok. Hiç de lafımı esirgemem. Susuyorum, ama konuşacak bir şeyim yok değil. Konuşursam rahatsız ederim, yapmayın.

- Bu kadar konuşmanın tek sebebi sadece iki parça dinlettiğim ve izlettiğim için dolaylı yoldan en büyük değerim olan aileme kadar laf işitmiş olmam ve işin bu raddeye gelmiş olması ve bana edepsiz terbiyesiz gibi ithamlarda bulunulmuş olması. Kişi kendinden bilir işi. Ben o değilim.

Reynmen son videosunda ise Ajdar'ın 'Çikita Muz' ve 'Şahdamar' isimli şarkılarını dinlerken çektiği görüntülerini paylaştı.

Müzik dünyası neden karışıyor?

Müzik dünyasındaki büyük karışıklık devam ediyor. RAP'çilerin yeniden söz sahibi olmasının ardından tartışmalar da beraberinde geldi. Müzik dünyasının bu kadar karışmasında tek sebep insanların ne dinlediğinden ziyade, ne takip ettiği ve nerede olduğu konusu.

Günümüzün vazgeçilmezi olan sosyal medya bizlere yapay zeka aracılığıyla hazırlanan özel algoritmalar eşliğinde binlerce şey sunuyor. Üstelik bunların bazılarını hiç istememize rağmen. Bunu yaparken de yüzde 90 oranında istediklerimizi dikkate alıyor.

İşte dijital çağın hiç olmadığı kadar içimize işlemiş halini yaşadığımız bu günlerde, müzik ve yeniden evriliyor. Sanatçıları görmek için konsere gitmek yerine sosyal medya hesaplarını takip etmek yetiyor. Yani sosyal medyada kim güçlüyse o daha çok kitleye ulaşıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.