1 milyon kişi Türkiye'yi sallar

1 milyon kişi Türkiye'yi sallar

Apartman görevlilerine seslenen CHP lideri Kılıçdaroğlu,"Türkiye genelinde en az bir milyon kişisiniz. Bir milyon kişi bir araya gelip ses çıkardığınızda Türkiye’yi sallarsınız. Bir araya gelin. Her yerde sözcünüz olacağım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da apartman görevlileriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu,"Apartman görevlileri, sorununuz var mı? Elbette var. Örgütlenin. Bakın sayınıza Türkiye genelinde en az bir milyon kişisiniz. Bir milyon kişi bir araya gelip ses çıkardığınızda Türkiye’yi sallarsınız. Bir araya gelin. Her yerde sözcünüz olacağım" dedi.  

Kılıçdaroğlu Sefaköy Kültür Merkezi’nde düzenlenen 3. Bölge Apartman Görevlileri Buluşması’na katıldı.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada iktidarın apartman görevlilerin sorunlarına kayıtsız kaldığını söyledi. Bu ülkede hiçbir çocuğun yatağa aç girmesini, hiçbir insanın çöp konteynırlarından yiyecek toplamasını, hiçbir kadının pazar artıklarından bir şeyler toplayıp çocuklarına götürmesini istemediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Devleti yönetenler acaba bir apartman görevlisinin evine gidip bir çay içti mi? Devletin Hazine Bakanı Maliye Bakanı gitti mi? Nasıl yaşıyor bu insanlar. Bu insanların güneş, ağaç, kuş görmeye hakkı yok mu? Hakları var. O zaman neden bu haklarını teslim etmiyoruz. Ben garibin gurebanın sözcüsüyüm. Kim adaletten yana haktan ve hukuktan yana bir eşitsizlikle karşılaşıyorsa bana haber vermesi yeterlidir. Bunun mücadelesini yapacağım. Bu mücadeleyi yapmadığımız zaman siyasetçi olarak görevimizi yapmamış olurum. Eğer ben gözlerime bant çekip sadece tepedekileri görür aşağı milyonları görmezsem, onların yoksulluğunu görmezsem ben de siyasetçi olarak görevimi yapmamış olurum. Londra’daki tefecilerin sorunlarını bilirler, beylerin paşaların sorunlarını bilirler sizin sorunlarınızı bilmezler. Bir maaş alması yetmez 5 ayrı yerden maaş alırlar, onların sorunlarını bilirler, sizin sorunlarınızı bilmezler” dedi.

'HER YERDE SÖZCÜNÜZ OLACAĞIM'

Apartman görevlilerinin sorunlarını vurgu yapan  Kemal Kılıçdaroğlu şu şekilde devam etti:

“Apartman görevlileri, sorununuz var mı? Elbette var. Örgütlenin. Bakın sayınıza Türkiye genelinde en az bir milyon kişisiniz. Bir milyon kişi bir araya gelip ses çıkardığınızda Türkiye’yi sallarsınız. Bir araya gelin. Dernek kurun, örgütlenin. Temsilcilerinizi seçin. Her yerde sözcünüz olacağım. Gerekirse sizin sözcünüzü Türkiye Büyük Millet Meclisinde grupta kürsüye çıkaracağım. Herkes dinlesin. Sorunu yaşayan sizsiniz. Ben sizin çocuklarınızın da iyi beslenmesini isterim. İyi okullara gitmesini isterim. Hiçbir eğitim sorunuyla karşılaşmamalarını isterim. Okuyacaklar büyüyecekler bu ülkeye hizmet edecekler. Hiçbir ayrım yapmamak zorundayız. Ayrım yaptığımız zaman toplumu ayrıştırırız. “

'APARTMAN GÖREVLİLERİNE İŞ BİZ BULDUK'

Kılıçdaroğlu, İzmir depreminde çalıştıkları apartmanları yıkılan apartman görevlilerine iş bulduklarını açıklayarak şöyle dedi:

“İzmir’de bir deprem yaşadık. Gittim İzmir’e. İzmir’de kimlerle toplantı yaptım çoğunuzun haberi yoktur. İlk toplantıyı apartman görevlileriyle yaptım. Kardeşim evleri yıkıldı. Bu insanların gidecek yeri yok. Herkes taşınmış bir yere. Bu insanların evleri yok. İşlerinden de oldular. Evi yıkılan, apartmanı yıkılıp işsiz kalan bütün apartman görevlilerine iş bulduk. Belediye başkanlarını huzurunda yaptım toplantıyı. 'Bu insanlara iş bulacaksınız. Evsiz barksız kalan kişiler onlar. Bir şekilde bu insanlar geçinecek?' dedim." 

Kaynak: Karar Gazetesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.