"20'yi aşan sayıda yurttaşımızı kaybettiğimize dair bilgi var"

"20'yi aşan sayıda yurttaşımızı kaybettiğimize dair bilgi var"

CHP İzmir Milletvekili CHP Genel Başkanı Başdanışmanı Tuncay Özkan, İzmir'deki deprem felakatinde son durumu KRT ekranlarında değerlendirdi, kritik bilgiler verdi. Özkan, "İzmir genelinde 25 binanın enkaz halinde olduğu söyleniyor. Arkadaşlarımız

CHP İzmir Milletvekili CHP Genel Başkanı Başdanışmanı Tuncay Özkan deprem bölgesinde... Özkan, İzmir'deki deprem felakatinde son durumu KRT ekranlarında değerlendirdi, kritik bilgiler verdi. Özkan, "İzmir genelinde 25 binanın yıkıntılı olduğu söyleniyor. Arkadaşlarımız hepsiyle ilgileniyor. Şu ana kadar 20'yi aşkın yurttaşımızı kaybettiğimiz söyleniyor" dedi.

İşte Özkan'ın o açıklamaları:

Bayraklı'dayız, 5 çöken binamız var. 5 yurttaşımız enkazdan çıkarıldı ama aşağıda canlarımız var.

Buradan İzmirlilere seslenmek istiyorum, lütfen araçlarıyla trafiğe çıkmasınlar. Ambulanslarımız, ekiplerimiz enkazlara ulaşmakta zorluk çekiyorlar. Parklarda, boş alanlarda toplanan yurttaşlarımızın belediyelerimiz yanlarında olacaklar. Mücadeleye devam etmek zorundayız. Enkaz altında canlarımız var. Daha organize olmamız lazım.
Sayın Genel Başkanımızın talimatıyla hem Ankara'dan ve hem de diğer illerden belediyelerimiz İzmir'e geliyorlar. Herkese ulaşacağız, bütün yaraları saracağız, kimsenin şüphesi olmasın.

İlk depremi çok şiddetli hissettik. Yoğunluk nedeniyle artçıları hissetmek noktasında bir şey söyleyemeyeceğim.

İzmir genelinde 25 binanın yıkıntılı olduğu söyleniyor. Arkadaşlarımız hepsiyle ilgileniyor. Şu ana kadar 20'yi aşkın yurttaşımızı kaybettiğimiz söyleniyor. Bütünüyle kurtarma çalışmasına yoğunlaştı arkadaşlarımız. Bir can bir candır şiarıyla canla - başla mücadele ediyoruz. Organize olmak, trafiği açmak, artçı sarsıntılara karşı dikkatli olmak zorundayız. Bütün Belediyelerimiz buradalar. Bayraklı Belediye Başkanımız yanımda, herkes canla başla mücadele ediyor.  

YURTTAŞLARIMIZIN İHTİYAÇLARINI KARŞILACAĞIZ

Özkan'dan sonra KRT ekranlarına bağlanan, yıkımın en fazla olduğu ilçe Bayraklı'nın Belediye Başkanı Serdar Sandal da şu açıklamaları yaptı:

Şu an tam anlamıyla çöken 5 binamız var. 20'ye yakın hasarlı binamız var. Bütün ekiplerimizle bölgedeyiz. 
Şu an çöken 5 binamızda AFAD, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bayraklı Belediyesi ekipleri çalışıyorlar. Yurttaşlarımızın tamamı sokakta, onlarla ilgili tedbirler de alıyoruz. Gece yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız.

"TÜM İZMİR, BAYRAKLI BELEDİYEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer:

Bayraklı ilçemizde sıkıntı büyük. Maalesef kayıplarımız ve yararlılar var. Vatandaşlarımızın evlerine girmelerini istemiyoruz. Tüm İzmir, Bayraklı ilçemize sahip çıkacağız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.