Ahlaksızlığına karşı İstanbul bildirisi

Ahlaksızlığına karşı İstanbul bildirisi

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam düşmanlığına karşı yayımladığı "Fransa'nın ahlaksızlığına karşı İstanbul bildirisi" ile çağrıda bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un başlattığı 'İslam düşmanlığı' ülke geneline yayılıyor. Peygamberim Efendimiz Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatür devlet dairelerine ait binalara yansıtıldı. İslam karşıtlığı uygulamalarıyla son günlerde tepki çeken Macron, Müslümanlara yönelik de psikolojik baskılarını artırıyor. 

 

FRANSA'NIN AHLAKSIZLIĞINA KARŞI İSTANBUL BİLDİRİSİ

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Macron'un hadsiz çıkışlarına "Fransa'nın ahlaksızlığına karşı İstanbul bildirisi" başlığıyla tepki gösterdiği açıklamasında, "Son günlerde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un edepsizliklerine şahit oluyoruz. Son derece ahlaksız ve fütursuz hareketlerine sadece uzaktan bakıyoruz. Bir bakıma ümmet olarak yapılan hataların, birlik olamayışın, hatalı hareketlerimizin bedelini ödüyoruz. Alemlere rahmet Efendimiz, Peygamberimiz Hz. Muhammed'e (sav) yapılan saygısızlık karşısında bile gür bir sada oluşturamıyoruz. Oysa biz böyle değildik. İzzetli, şerefli, dünyaya adalet dağıtan bir millettik." ifadelerini kullandı. 

GELİN DURUŞUMUZU GÖSTERELİM, VAR MISINIZ?

Sevim, yazılı açıklamasında şunları kaydetti: 

"Bugün o ahlaksızlığın yapıldığı coğrafyaya, Kanuni Sultan Süleyman'ın bir mektubuyla vaziyet etmiştik.  Bunu da izzet ve adalet başşehri İstanbul'dan gerçekleştirmiştik. Bugün yine bunu yapabiliriz. İhtilâflarımızı bir kenara koyarak kendimizi kuşanabiliriz. Bunun ilk adımı olarak da değerlerimize sahip çıkmak adına bir İstanbul Bildirisi hazırlamayı teklif ediyorum. İstanbul'daki tüm siyasi parti il başkanlarına ve STK'lara açık davette bulunuyorum. Gelin, el ele verelim. Biz kimiz. Duruşumuzu gösterelim. Var mısınız?"


milligazete.com.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.