Akşener'den öğretmenlere müdahale tepkisi: Kantarın topuzunu kaçırdınız

Akşener'den öğretmenlere müdahale tepkisi: Kantarın topuzunu kaçırdınız

İYİ Parti lideri Akşener, özel sektör öğretmenlerine Ankara'da polisin biber gazlı müdahalesine tepki göstererek, "Kantarın topuzunu kaçırdınız" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün partisinin Ankara’da düzenlediği ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında İYİ Eğitim’ programına katıldı. Akşener, programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akşener, dün Ankara’da basın açıklaması yapmak isteyen Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyelerine yönelik polis müdahalesine ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

'Son derece yanlış buluyorum'

Ben, bir öğretmenim, eğitimin her alanında çalıştım. Öğretmenlerin bu kadar itilip kakıldığı hiçbir dönem yaşamadık. ‘Atanamayan öğretmen’ diye bir kavram var. ‘Ücretli öğretmen’, ‘sözleşmeli öğretmen’ diye bir tarif var. ‘Sözleşmeli’ diye bir öğretmen tarifi var. Öğretmene her yerde çok büyük itilme kakılma var. Özel okullarda, dershanelerde çalışan öğretmenler var. Birçoğunun asgari ücret ve onun altında çalıştığına dair de iddialar var, çalışan öğretmenler açısından. Siz, bu öğretmenlere çocuklarınızı emanet ediyorsunuz ve ülkenizin hem bugününü hem yarının emanet ediyorsunuz. Bu derece hoyrat davranılan bir eğitim sistemi olamaz. Hak aramaya gayret eden bir öğretmen grubuna, kantarın topuzunu kaçırdığınız bir tutumu son derece yanlış buluyorum. Doğru bulmuyorum. Son dönemde Türkiye’de hep bunlar yapılıyor. Bunlar da geçecek elbette, ders çıkara çıkara yolumuza devam edecek.

''Sayın' demeye dilim varmıyor'

Akşener, şehirlerin kurtuluş yıl dönümlerinin kutlanmasına karşı olduğunu söyleyen eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın "Kölelikten kurtulduğumuz tarihe niye bayram diyeceğiz" sözlerinin sorulması üzerine şunları söyledi:

‘Sayın’ demeye dilimin varmadığı İsmail Kahraman Bey’in bu ilk vukuatı değil. Bu bir şuur altı, bu bir tercih. Anlaşılıyor ki bizim gibiler illerimizin işgalden kurtuluş günlerini anmaya; şehitlerimize, gazilerimize rahmet okumaya, şükran duymaya devam edeceğiz. ‘Sayın’ diyemediğim İsmail Kahraman Bey, anlaşılıyor ki ‘Yunan kazansa çok iyi olurdu’ diyen zihniyet çerçevesinde işgal edilmiş günleri anmaya, ona saygı duymaya devam edebilir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.