Bahçeli'nin açıklamalarına tepki

Bahçeli'nin açıklamalarına tepki

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sert ifadeler kullanan Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına cevap verdi. Babacan, "Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı konulsun lütfen." dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP lideri Bahçeli'nin sert açıklamalarına cevap vererek, "RTÜK’e çağrı yapmak istiyorum. Çocukların evde bağırış çağırış dinlemelerini istemiyoruz. Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı konulsun lütfen." dedi. 

Ali Babacan'ın açıklamaları şöyle: 

"Seçimlerde vatandaş oy verdi, bir cumhurbaşkanı seçti. Seçilen cumhurbaşkanı tuttu, yüzde 10 oy almış bir genel başkana memleketi teslim etti. Milli irade dediğiniz şey, yüzde 10 oy almış bir genel başkanın devleti esir alması mı?

Küçük ortak, ne kadar siyasetçi varsa hepsine bağırarak fırça çekiyor. İktidar partisindenmiş, muhalefettenmiş hiç fark etmiyor. Çok bağırıyorsunuz. Bağırmayın diye önünüze mikrofon koyuyorlar. Bu ülkenin sizin yüzünüzden dünya kadar sorunu var.

KÜÇÜK ORTAĞIN YAYINLARINA 18 YAŞ SINIRI KONULSUN

RTÜK’e çağrı yapmak istiyorum. Pandemi döneminde çocuklarımız evlerde. Onların edep ve ahlâkını bozacak hakaretlerin yayınlanması çok yanlış. Evde bağırış çağırış dinlemelerini istemiyoruz. Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı konulsun lütfen.

Cumhuriyet tarihi boyunca oluşan borçlanma kadar, sadece son iki senede ilave borç oluşturmak mıdır güçlü ekonomi? Dolarda, euroda, faizde, enflasyonda artışı önleyememek, Merkez Bankasının rezervlerini tüketmek midir güçlü ekonomi?

BİZİM O VERGİLERİMİZ NEREYE GİDİYOR?

Eskiden vergiler için reklamlar yapılırdı: “Ödediğiniz vergiler yol, su, elektrik olarak size geri dönecek” denirdi. Şimdi ne oluyor? Bizim o vergilerimiz nereye gidiyor?

Onlar doğaya bakarken hemen rant gözlüklerini takıyor, biz doğaya gözümüz gibi bakacağız. DEVA Partisi iktidarında ranta ve doğa yıkımına dayalı projelere geçit vermeyeceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.