Bülent Arınç'a sert sözler

Bülent Arınç'a sert sözler

MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye yakın isimlerden Özel Kalem Müdürü Fikret Hayali, Bülent Arınç’a yönelik sert açıklamada bulundu. Hayali, "Şimdi cübbeni giy teröristleri savun" dedi. Arınç'ın 12 Eylül döneminde Ülkücüleri savunduğu, Ülkücü isimlerin davaları

MHP Genel Başkan TBMM Özel Kalem Müdürü Fikret HayaliBülent Arınç’a yönelik sert açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkındaki sözleri nedeniyle isim vermeden eleştirdiği Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç istifa etti.

Bülent Arınç, geçen hafta katıldığı televizyon programında HDP’li Selahattin Demirtaş’ın tahliye olabileceğini ve iş insanı Osman Kavala’nın tutuklu kalmasına hayret ettiğini söylemişti.

MHP Genel Başkan TBMM Özel Kalem Müdürü Fikret Hayali, avukat olan Bülent Arınç’a yönelik “Şimdi Cübbeni Giy, Teröristleri Savun, Fitne Ateşine Odun Atmaya Devam Et....” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

v1-83.jpg

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bülent Arınç’a ilişkin şu açıklamayı yapmıştı:

“Halen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan siyaset eskisi bir şahsın, televizyona çıkıp Sorosçu Osman Kavala ile terörist Demirtaş’a güzellemeler yapması kelimenin tam anlamıyla çarpıklık, hatta ahmaklıktır. Bu şahsın iki suçlunun serbest bırakılmasını istemesi suçluyu övmektir, suça iştiraktir, ihanete yataklıktır. Demirtaş teröristtir, Devran isimli kitap terör propagandasıdır. Bizim nazarımızda aksini iddia eden kim olursa olsun bölücüdür, terörsevicidir, fitnenin elebaşıdır. Sayın Arınç aslına mı çekiyorsun nesline mi dönüyorsun? Sen Devran'ı bırak da Mehmet'lere bak.”

BAHÇELİ DAHA ÖNCE NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 11.09.2019 tarihinde MHP muhabirleri ile bir araya geldiği yemekte gazetecilerin gündeme ilişkin soruları yanıtlarken, Bülent Arınç'ın açıklamalarına yönelik “Biz Bülent Arınç Beye saygı duyarız ama Bülent Arınç beyi kabulde zorlanıyoruz. Neden saygı duyarız: 12 Eylül sonrasında dava arkadaşlarımız önemli mağduriyetler yaşadığımız süre içinde özellikle Manisa’da kendilerini savunacak imkânı arayıp bulamadılar. Avukatlar davalarını kabul etmediler, bizim camiamızın yetiştirdiği avukatlar olmadığı için önemli sıkıntıların çekildiği bir dönemde Bülent Arınç Bey Manisa’da avukatlık yaparken bazı arkadaşlarımızın davasıyla ilgilenmişlerdir. O yüzden ben kendilerine zaman zaman teşekkür ettim. O bizim davamıza gönül vermiş arkadaşların sıkıntılarını aşmada ortaya koymuş olduğu bir davranıştı. Buna saygı duyuyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli’nin "Medya ve İletişimden Sorumlu Baş Danışmanı" Metin Özkan, Bahçeli'nin sözlerini daha ileriye taşıyarak “12 Eylül öncesi vatandaşların sokağa çıkmaya zorlandığı, ülkücü gençlerin davalarının hiçbir avukatın kabul etmediği dönemde, ülkücülerin avukatlığını üstlenerek onları savunan Bülent Arınç'ı bu yönü ile takdir ediyorum” demişti. 

Kaynak: KRT

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.