CHP Grup Başkanvekili Özkoç’tan Erdoğan’a yanıt

CHP Grup Başkanvekili Özkoç’tan Erdoğan’a yanıt

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Genel Kurmay Başkanı ve generallerin kendisini alkışlamasına yönelik eleştirilere “Başarımızı kıskanıyorlar” yanıtı vermesini değerlendirdi. Özkoç, Erdoğan’ın “Sözlerinin tamamına yakının

Özkoç, KRT’de Semra Topçu ile Haftanın Panoraması programında Tank Palet Fabrikası ve komutanların Erdoğan’ı alkışlaması üzerinden devam eden tartışmalarla ilgili soruları yanıtladı. Komutanlara “Siz ne hakla, tamamen yalan konuşan, yalan söyleyen kişiyi alkışlayarak milleti yanıltıyorsunuz” diye seslendi.

Özkoç, programda özetle şunları söyledi:

İHALELERİ BİR AVUÇ KİŞİYE VERMEK VATAN HAİNLİĞİDİR

“Başarısını kıskandığımız en ufak bir şey yok, başarısızlıklarını söylüyoruz. Köprü yapıyorum derken, otoyol yapıyorum derken başarısını gölgeleyen en büyük şeyi söylüyoruz. Yol köprü yapmak başarıdır ama ihalelerin önüne engel çıkartıp, ihaleleri bir avuç kişiye, Türkiye cumhuriyetin vergileriyle toplanan paraları bir avuç kişiye peşkeş çekme vatan hainliğidir. Onun için biz onun başarısını gölgeleyen bu ağır yük orada dururken, başarıdır diyemiyoruz. Türkiye’de tank yapacak onlarca insanımız varken, Ethem Sancak gibi nitelikli bir dolandırıcıya vermek, Katar ordusuna peşkeş çekmek doğru değildir. Ne cüretle bunları alkışlayabilirler? Kabul etmiyoruz.

O OBÜSLERİ ORDUMUZ ZATEN ÜRETİYORDU

Türkiye’nin ordusuna acil lazım olan tankı bir nitelikli dolandırıcıya teslim ettiler. Milyonlarca doları aldı gitti ve Türkiye Cumhuriyeti ordusu o gün bugündür yapılabilecek olan bir tanktan mahrum kaldı. 
Tayyip Erdoğan kuvvet komutanlarının karşısına çıkmış anlatıyor. Ya bu fırtına obüslerini zaten bizim ordumuz üretiyordu, bizim işçimiz yapıyordu! Şimdi de bizim işçimiz çalışıyor, bizim insanlarımız da orada. Ama kârı kim alıyor? Katar ordusuyla BMC firması alıyor! Buna ne gerek vardı? Türkiye ordusunun zaten imal ettiği bir fırtına obüsü üzerinden Katar ordusu neden para kazanıyor? Bu bir milli mesele değil midir? Kendi ürettiğimiz obüslerin bütün bilgilerini Katar ordusuyla neden paylaşıyoruz? Bizim üstümüzde bir teknolojileri mi var, yok. 

ORDU ZARAR GÖRÜYOR KOMUTANLAR ALKIŞLIYOR

Ordumuza fahiş fiyatta satış yapıyorlar, faturalarıyla açıkladım. Ordumuz zarar görüyor, Kuvvet Komutanları bunu alkışlıyor. Bir siyasi partinin genel başkanını alkışlıyorlar. Kuvvet Komutanları baba ocağı denilen askerlik ocağının komutanlarıdır. O komutanlar, o baba ocağı denen yerin aile babasıdır. AKP, CHP, MHP hepimizin komutanlarıdır.

Siz ne hakla, tamamen yalan konuşan, Cumhurbaşkanlığı sıfatıyla AKP Genel Başkanlığını yürüttüğü için orada onlarca yalan söyleyen kişiyi alkışlayarak Türkiye Cumhuriyeti Milletini yanıltıyorsunuz. Bir algı yaratıyorsunuz, sanki sözleri doğruymuş gibi. Orduya güven çok yüksektir, siz ne hakla bu güveni istismar ediyorsunuz? Siz ne hakla bir siyasi partiyi alkışlayan komutanlar konumuna düşüyorsunuz? Siz ne hakla evlatlarımızı gönderdiğimiz baba ocağını siyasi bir mekanizmaya dönüştürüyorsunuz? Bunları yapmaya hakkınız var mı? hayır yok. 

ORADA KONUŞULANLAR YALAN

Bir de üstüne üstlük orada konuşulanların tamamına yakını yalan. Zaten ordumuz fırtına obüsü üretiyordu, orda elde edilen menfaati biz Katar ordusuna neden sağlıyoruz? Ya da Ethem Sancak’a milyon dolarlar neden kazandırdık da Türk Ordusunun kasasına girmedi. Bu alkışlanacak bir şey mi ki alkışlıyorsunuz. Türk ordusunun Katar ordusuna ihtiyacı mı vardı? Türk teknolojisinin Katar teknolojisine ihtiyacı mı vardı? 

Yalan söyleyen, fırtına obüsleri Tank Palet Fabrikasında üretilmiyor diyen, Türk Ordusunun önemli bir tesisine atölyeden ibarettir diyen AKP Genel Başkanı’nı alkışlayarak sanki sözlerinin doğruluğunu teyit eder gibi milletimizi yanıltma hakkını size kim veriyor? Siyaset yapmak istiyorsanız o zaman bakın orada Milli Savunma Bakanı var, görevini tamamlamış geçmiş siyasete Bakanlık yapıyor, alkışlaması gerekirse alkışlar. Siyaset yapmak istiyorsanız ayrılırsınız AKP saflarına geçersiniz. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.