Davutoğlu iktidara yüklendi! Ne zaman 'faizci' oldunuz?

Davutoğlu iktidara yüklendi! Ne zaman 'faizci' oldunuz?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu iktidara yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faizleri yükselteceği sinyalini verdiğini söyleyen Davutoğlu, "Ne zaman 'faizci' oldunuz?" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Hükümetin ülkeyi çıkmaza götürdüğünü söyleyen Ahmet Davutoğlu, Erdoğan'ın faizleri yükselteceğini söyledi. Davutoğlu, "Hani ne oldu faiz lobisine, dış güçlere, kumpas kuranlara… Ne zaman faizci oldunuz? Ekonomi bakanı ülkeyi iflasa götürüp ardından da affınızı istiyorum diyecek, cumhurbaşkanı da oğlunu affedecek. Biz de buna sessiz kalacağız. Yok öyle yağma" ifadelerini kullandı.

 

İYİ PARTİNİN ARDINDAN CHP'YE ZİYARET

Ahmet Davutoğlu, "İlk olarak dün İyi Parti genel Başkanı sayın Meral Akşener’i ziyaret ederek hem geniş kapsamlı istişarelerde bulunduk hem de önerimizi kendisiyle paylaştık. Gösterdikleri misafirperverliğe teşekkür ederim. Ayrıca siyasal sistem konusnda çok sağlam bir ortak zemine sahip olduğumuz görmek de bizi çok memnu etti. Yarın da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sayın kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek görüşlerimiz paylaşacağız." diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa etmesinin ardından sanki yeni bir iktidar göreve gelmiş gibi hissedildiğini dile getiren Davutoğu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

Yeni bir iktidar göreve gelmiş, ülkenin yıllarca içinde bulunduğu sıkıntıları dile getiriyor, bir enkaz aldıklarını söylüyorlar, yeni dönemde bir “reform seferberliği” başlatarak geçmişin bütün yanlışlarını, sorunlarını ve krizlerini çözecekler.
Bunu özetlemek için de Cumhurbaşkanı vatandaşa “acı reçete” yazmak zorunda olduklarını söylüyor.
Bizde de Sayın Erdoğan’a yeni görevinde başarılar dilememizi bekliyorlar.
Erdoğan’ın ülkeyi iflasa sürükleyip “hakkımızda hayırlısı olsun” diyerek kaçıp giden ekonomi bakanından teslim aldığı enkazı kaldırması için bizim de “hakkınızda hayırlısı” dememizi bekliyorlar.
Bu nasıl bir ciddiyetsizliktir. Ne bekliyorsunuz 18 yıllık iktidara hiçbir şey olmamış gibi 18 günlük iktidar muamelesi mi yapalım? Bu milletin zekasına, vatandaşın vicdanına ağır bir hakaret değildir de nedir?
Kendinize gelin. Bu iş sizin aile içi gerilimleriniz, kaprisleriniz, çekişmelerinize benzemez. Bu iş milletin emanetinin üzerinde titreme meseledir. Siz o emanete ihanet ettiniz.
Bu iktidara bakınca milletin gördüğü bir tek şey var: ESKİ TÜRKİYE!
İki katına çıkmış borç, delik deşik olmuş bütçe, çılgınca israf, yolsuzluk projeleri, üç-beş müteahhit düzeni, çift haneli faiz-enflasyon-işsizlik, Allah’ın her günü gelen zamlar… 
Bu enkazın üstünü örtecek kılıf bulamazsınız. Hele lafla bu enkazın üstünü, bu yıkımın üstünü hiç örtemezsiniz. 
Düne kadar faize savaş açtığını söyleyen Erdoğan geçen hafta bir tek mesaj verdi: FAİZLERİ ARTIRACAĞIZ.
Konuştuğu, söylediği, dillendirdiği şeylerin Türkçesi bu: FAİZLERİ ARTIRACAĞIZ!
Hani ne oldu faiz lobisine, dış güçlere, kumpas kuranlara… Ne zaman faizci oldunuz.
Böyle bir yönetim rezaleti. Şimdi kaç olacak bu faizler. Kapıdaki faiz mi artacak yoksa pencereden görünen faiz mi? Kaç olacak faizler?
Sizi duyunca kendinden geçen piyasa en az yüzde 20 bekliyor. Yüzde 19 mu olacak 20 mi yoksa daha fazla mı? Ne oldu faiz düşmanlığınız?
Bu akıl dışı, ahlak dışı ve vicdan dışı yönetimin faturasını önce millet ödemeyecek.
Bu faturayı önce siz ödeyeceksiniz.
Öyle beş yıl boyunca ülkeyi aile şirketi gibi yönetip ardından da kusura bakmayın affımızı istiyoruzla olmaz bu iş.
Ekonomi bakanı ülkeyi iflasa götürüp ardından da affınızı istiyorum diyecek, cumhurbaşkanı da oğlunu affedecek. Biz de buna sessiz kalacağız. Yok öyle yağma.
Bu iktidarın en son alacağı sıfat yerli ve milli olabilir. 
Samimi bir iktidar, yerli bir iktidar, yerli bir hükümet Biden’a, Putin’e, Trump’a bakıp ülkesinin demokrasisini şekillendirmez. Milletine bakar, milletine.

hepsinden önemlisi millete borcunuzu ödeyin:

2016’dan beri millete birikmiş bir borcunuz var. Bu borç en az iki kişilik bir borç: Erdoğan-Albayrak borcu.

 

 

Kaynak: MilliGazete

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.