Deniz Baykal'ın kızından flaş açıklamalar

Deniz Baykal'ın kızından flaş açıklamalar

Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın Halk Partisi adı altında yeni parti kuracağı iddia edilmişti. Aslı Baykal bu iddiaları sert bir dille yalanladı, 'CHP'de birlik' çağrısı yaptı. CHP Eski sözcüsü Mustafa Özyürek de

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, geçen günlerde Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal’ın babası döneminde aktif siyaset yapmış isimlerle Halk Partisi diye yeni bir parti kuracağını iddia etmişti.

Bayer'in iddialarına peş peşe açıklamalar geldi. İsmi geçen siyasetçiler bu iddiaları yalanladı. Hükümete yakın medya ise 'CHP bölünüyor, parçalanıyor' şeklinde haberler yaptı.

Yeni parti iddialarına Aslı Baykal Atatürk ve Cumhuriyet vurgulu yaptığı bir açıklama ile cevap verdi. Aslı Baykal, 'kurguyu' çökertti, CHP'de birlik çağrısı yaptı.

Bayer’in aktardığına göre “Son günlerde basın organlarında yeni bir parti kuracağım yönünde çıkan bazı haberler dolayısıyla bir açıklama yapmak istedim” diyen Aslı Baykal’ın açıklaması şöyle:

CHP, devletimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün kurduğu büyük bir misyon partisidir. Hiç şüphe yok ki, Cumhuriyet’i kuran partidir. CHP’nin misyonu Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar bağımsız bir devlet olarak yaşatmaktır.
Ben kendisini bu büyük ideale adamış bir ailenin, bir babanın kızıyım. Deniz Baykal’ın kızıyım. Akademik kariyerimin ardından yaşamımın bu anında ve gelecekte bu büyük mirasın sarsılmaz savunucusu olacağımdan kimsenin kuşkusu olmaması gerekir.
Ülkemizin büyük tehditlerle yüz yüze olduğu bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’nin CHP’ye her zamankinden fazla ihtiyacı vardır. Halkımızın tek ümit kaynağı CHP’dir. Bu nedenle, hepimiz, bölünmenin, parçalanmanın; ülkemize, demokrasimize, Cumhuriyet ve Atatürk ideallerine zarar vereceğini bilmeliyiz.
CHP birlik ve beraberliğimizin adresidir ve hepimizin özgürce siyaset yapacağı tek çatıdır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım. 

ESKİ CHP SÖZCÜSÜ'NDEN DE AÇIKLAMA: UYDURMA PARTİ

Yeni kurulacağı iddia edilen partinin kurucuları arasında yer alacağı iddia edilen eski CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek'ten açıklama geldi. Özyürek kendisinin ve Baykal Ailesi'nin isminin kullanılmasına sert çıktı. "Uydurma Parti" dedi ve Bayer'e şu açıklamayı gönderdi:

‘Halk Partisi’ adıyla bir parti kurulacağı, benim de kurucular arasında yer alacağım şeklinde bir kulis bilgisine yer verdiniz. CHP üyesi olarak siyasete devam ettiğimi, haberin gerçek dışı olduğunu belirtmek isterim. Gerçek dışı kulisin kaynağı olarak gösterdiğiniz kişiyle uzun süredir herhangi bir görüşmem olmadı.  Bu uydurma parti konusunda Baykal ailesinin ve benim adımı kullanma hakkı kimse de yoktur.

Kaynak:http://www.krttv.com.tr/gundem/deniz-baykal-in-kizindan-flas-aciklamalar-h50931.html

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.