Kılıçdaroğlu'ndan muhtarlar için flaş teklif

Kılıçdaroğlu'ndan muhtarlar için flaş teklif

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu videokonferans yöntemiyle görüştüğü muhtarların sorunlarını dinledi ve muhtarlara söz verdi. Kılıçdaroğlu, “Emekliye nasıl iki maaşı çıkardıysam, taşerona nasıl kadroyu çıkardıysam, söz veriyorum sizin muhtarlık kanununu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu videokonferans yöntemiyle görüştüğü muhtarların sorunlarını dinledi ve “Emekliye nasıl iki maaşı çıkardıysam, taşerona nasıl kadroyu çıkardıysam, söz veriyorum sizin muhtarlık kanununu da çıkaracağız. Mutlaka çıkaracağız” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu videokonferans yöntemiyle muhtarlarla buluştu. Buluşmada muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Muhtarların, yetkilerinin kısıtlandığını belirtmeleri üzerine Kılıçdaroğlu, “Muhtarlığı saygın, seçimle gelen bir makam haline çevireceğiz” dedi.

“BELEDİYELER BİRLİĞİ VAR. NEDEN MUHTARLAR BİRLİĞİ YOK”

Muhtarların sorunlarını ve hedefini belirleyen bir kurum olması gerekliliğini vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Türkiye Belediyeler Birliği var. Neden muhtarlar birliği yok? Niye talep etmiyorsunuz? Her gittiğim yerde anlatıyorum. Türkiye Muhtarlar Birliği de olmalı. Türkiye Muhtarlar Birliği olmalı ki hepinizin hedefini belirleyen, hepinizin sorunlarını dile getiren bir makam olmalı.”

“BELEDİYENİN ALDIĞI EMLAK VERGİLERİNİN YÜZDE 1’İ MUHTAR BÜTÇESİ OLSUN”

Kılıçdaroğlu, muhtarlara bütçe değil ödenek verilmesini eleştirerek şunları ifade etti:

 “Her birinizin oturduğu mahallede Belediye emlak vergisi alıyor mu? Alıyor. O mahallede yaşayan vatandaş niye yüzde 1’ini muhtar bütçesi için ödemesin? Belediye aldığı paranın yüzde 1’ini muhtar bütçesi olarak versin size. Dolayısıyla ne Belediye’ye yük ne de vatandaşa yük olmadan yüzde 1’ini size ayıracak, siz yüzde 1’ini alacaksınız kullanacaksınız.”

Kaynak: KRT

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.