MHP'den Davutoğlu ve Karamollaoğlu’na gözdağı

MHP'den Davutoğlu ve Karamollaoğlu’na gözdağı

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’yla ortak düzenlediği basın toplantısında MHP lideri Bahçeli ile ilgili söylediği “Sayın Cumhurbaşkanı da,

 Sayın Bahçeli de o sürecin içindedir, onlar önce PKK ile ilişkilerini netleştirsinler” sözlerine sert tepki gösterdi. Büyükataman, ‘Peşinen uyarıyorum’ diyerek Dernekler Müdürlüğü’nün gereğini yapacağını kaydetti.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi. Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli'nin "HDP kapatılsın" çağrısını, "Daha 2019’da sadece bir seçim kazanmak için, devletin kırmızı bültenle aradığı terör liderlerinden birini TRT’de ağırlayan kimlerse, ona cevaz veren kimlerse Sayın Cumhurbaşkanı da, Sayın Bahçeli de o sürecin içindedir, onlar önce PKK ile ilişkilerini netleştirsinler. Bahçeli bunu sadece bir politik malzeme olarak kullanıyor. Eğer bir suç varsa bu suçu ortaya çıkaracak olan doğrudan doğruya başsavcılıktır, Anayasa Mahkemesi de karar verir.

Davutoğlu, Bahçeli'nin HDP'ye 'Haşere' benzetmesi yapması hakkında ise şöyle konuştu:

“Siyasi söylem zihniyetin yansımasıdır. bu ifadeleri sokakta herhangi 2 kişi birbirine karşı kullansa millet vicdanına sığar mı bu? HDP’ye karşı bir mücadele edecekseniz, mücadele alanı bellidir, siyasi alandır. Mücadelenizi yaparsınız. Biz bu mücadeleyi yapıyoruz.” 

‘DERNEKLER MÜDÜRLÜĞÜ GEREĞİNİ YAPACAKTIR’

Davutoğlu’nun bu açıklamalarına MHP’li İsmet Büyükataman’dan yanıt geldi. Büyükataman, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla ‘peşinen uyarıyoruz’ diyerek şunları kaydetti: 

Kaynak: KRT

“Tek merkezde hazırlanan konuşma metinleri ile siyasetçi taklidi yapan particiklerin başındaki isimlerin ortak basın açıklamaları “Katılıyorum”, “Aynı düşünüyoruz” komedyası ile geçmekte. Çok partili sistemin amacı çok seslilikken, çok particikli sistemin amacı tek sesliliktir.

Saadet”i zillete yanaşmakta, “Gelecek”i Türkiye’nin düşmanlarına fırsat yaratmakta bulanların Sayın Genel Başkanımıza uzattıkları dil,yabancı kokmaktadır. O dilin temizlenip taşıdığı tortulardan kurtulması şarttır. Bu hâliyle bunlar,aziz milletimiz için “öteki” bile değildir.

Türkiye’nin bütçesinin görüşüldüğü bugünlerde israfın önlenmesi konusunda çeşitli teklifler sunulmaktadır. Teklifim; birbirinden bir farkı olmayan, tek varlık sebebi Partimize ve Sayın Genel Başkanımıza afgurmak olan bu particiklerin tek bir dernek etrafında toplanmasıdır.

Savunmaya geçtikleri terör yuvası HDP ile bu dernekte birlikte faaliyet yürütebilirler. Peşinen uyarmak istiyoruz ki uslanmayıp Kandil turlarına katılır, bölücübaşının heykelini dikmeyi haykıracakları zararlı bir dernek olurlarsa Dernekler Müdürlüğü gereğini yapacaktır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.