Mustafa Sarıgül'den iddialı seçim açıklaması

Mustafa Sarıgül'den iddialı seçim açıklaması

Yeni kurulan partisi için Kastamonu'da temaslarda bulunan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül 2023'deki seçimlerle ilgili iddialı açıklamalarda bulundu.

Yeni kurulan partisi için Kastamonu'da temaslarda bulunan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül 2023'deki seçimlerle ilgili iddialı açıklamalarda bulundu.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Kastamonu’ya gitti. Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi’nde dua eden Sarıgül, daha sonra Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz’dan yerel gazeteler hakkında bilgi alan Sarıgül, daha sonra basın toplantısı düzenledi.

Sarıgül, esnafın sorunlarını bildiklerini belirterek, "Siftah yapmadan akşamı getiren, dükkanının kirasını ödeyemeyen, borç içinde kara kara düşünen esnaf kardeşlerim biz senin için yollardayız" dedi.

Sarıgül, şöyle devam etti:

"Çiftçilerimizin sorunlarını biliyorum. Mazot parasını bulamadığı için traktörünü satan, ürününün parasını tahsil edemeyen, kredi borcunu geri ödemekte zorlanan çiftçi kardeşlerim biz senin için yollardayız. İşçilerimizin sorunlarını biliyorum.

Asgari ücretle günde 12 saat ter akıtan, çoğu kez sigortası bile ödenmeyen, sesini yeterince duyuramayan, her an işini kaybetme endişesi duyan işçi kardeşlerim biz senin için yollardayız. Kültür elçisi sanatçılarımız, müzisyenlerimiz, tiyatrocularımız özellikle mahalli basın büyük sıkıntı içindedir, destek beklemektedir. Bu desteğin iktidar tarafından verilmesini acilen arzu etmekteyiz."

'Birinci turda hiçbir ittifakın bulunmasını doğru bulmayız'

Sarıgül, cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarıp çıkarmayacaklarına ilişkin olarak da şu açıklamalarda bulundu:

"Biz ilk turda öyle bir aday çıkaracağız ki bilgisi, becerisi, yetenekleri, tecrübesi ile doğusu, batısı, kuzeyi, İç Anadolu’su, Karadeniz’i, Ege’si, Trakya’sı, Marmara’sı ile bütün milleti, sağı ve solu birleştirecek, bütün kültür mozaiklerini bir araya getirecek, bütün inançlara saygı duyacak.

Öyle bir adayımız olacak ki, Allahım izin verirse inşallah o aday ipi göğüsleyecek. Biz birinci turda hiçbir ittifakın bulunmasını doğru bulmayız. Her partinin, düşünce ve görüşlerini ‘Bismillah’ diyerek milletimizle paylaşmasını arzu ederiz. Birinci oylamada ittifak yapmak isteyen partiler kendi oylarını gizleyen partiler; ama bizim oyumuz kıymetlidir. Bizim oyumuz yıllardan beri hareketti şimdi ise bereket."

Kaynak: Habervitrini

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.