SADAT, Saray ile işbirliği içinde geliştirilmiş bir suç örgütüdür

SADAT, Saray ile işbirliği içinde geliştirilmiş bir suç örgütüdür

CHP Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, “Cumhurbaşkanı Yardımcısı SADAT ile ilgili sorularımıza yanıt veremedi. SADAT, Saray ile işbirliği içinde geliştirilmiş bir suç örgütüdür. Saray, SADAT’ın suç ortağıdır. Savunma Sanayi Başkanlığı da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 100 milletvekili ile genel merkezinin önüne giderek açıklama yaptığı Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SADAT) tartışılmaya devam ediyor. 

CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu CHP Sözcüsü Yüksel Mansur Kılınç, Radyo Sputnik'te yayınlanan Ata Arslan ve Çağlar Öner ile Haber Saati programında çarpıcı açıklamalar yaptı.
SADAT’ın faaliyetleri ile ilgili, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle 2020 yılında ve son olarak da 18 Nisan’da 2022’de soru önergeleri verdiğini hatırlatan Kılınç, sorularımıza yanıt veremediler. SADAT bir paramiliter suç örgütüdür. Saray da bu paramiliter örgütün kollayıcısı ve suç ortağıdır.” dedi.

Yüksel Mansur Kılınç’ın açıklamaları şöyle:

PARAMİLİTER ÖRGÜTLENMELER SUÇTUR

Dünyada paramiliter örgütlenmeler suçtur. SADAT da bir paramiliter örgüt olarak Saray tarafından büyütülmüş, Saray ile işbirliği içinde geliştirilmiş bir suç örgütüdür. Bir suç örgütü olmasa TSK’nın ve devletin güvenlik kurumlarının yerine geçen faaliyetler içinde olmazlardı.  Cumhurbaşkanı, SADAT’ın bir özel güvenlik şirketi olduğunu söylüyor. Hiç bir şirketin yönetim kurulu başkanı devletin en yüksek güvenlik toplantılarına katılmaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki kurulun üyeliğine getirilmez. 

SAVUNMA SANAYİ BAŞKANLIĞI SADAT’I HİMAYE EDİYOR

Sadece 18 Nisan’da verdiğim 12 soruluk soru önergesi değil, 2020 yılının Ocak ayında SADAT Başkanı’nın mehdinin geleceğine hazırlık açıklamalarının ardından bir soru önergesi verdim. Soru önergemin muhatabı Cumhurbaşkanı… TBMM’de soru önergeleri Cumhurbaşkanı adına Cumhurbaşkanı Yardımcısı’na sorulur. Bunun dışında ayrıca özellikle güvenlikle ilgili yasal olmayan bu tür örgütlenmelerin yarattığı risklerle ilgili de bir araştırma önergesi verdim. Cumhurbaşkanı Yardımcısı sorularımıza yanıt veremedi. Dolayısıyla şu çok net bir biçimde ortaya çıkmış oldu. SADAT bir suç örgütüdür. Ve bu paramiliter örgüt Cumhurbaşkanı ve Saray ile işbirliği içinde onların himayesinde geliştirilmiştir. Savunma Sanayi Başkanlığı, SADAT’ı himaye eden en önemli kurumlardan biri olmuştur. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.