Uysal: Uçuyoruz, kaçıyoruz retoriğinden hangi ara acı reçeteye geldik

Uysal: Uçuyoruz, kaçıyoruz retoriğinden hangi ara acı reçeteye geldik

Demokrat Parti Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada, "Uçuyoruz, kaçıyoruz retoriğinden hangi ara, acı reçeteye geldik" dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, TBMM Genel Kurulu'nda  Tarım ve Orman Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığının 2021 yılı bütçelerinin görüşüldüğü 7. turda söz aldı. Uysal, "Uçuyoruz, kaçıyoruz retoriğinden hangi ara, acı reçeteye geldik" dedi.

DP Afyonkarahisar Milletvekili Uysal, yüzde 30'lara varan işsizlik, 7,8 milyonun asgari ücretin altında ücretle geçindiği bir Türkiye olduğunu dile getirdi.

Gültekin Uysal, 2021 yılı bütçesini Türkiye'nin tüketilmişliğinin göstergesi olarak değerlendirdi.

YEDEK AKÇELERİNİ TÜKETMİŞ BİR ÜLKE

Emeklilerin yüzde 47'sinin çalışmak zorunda kaldığı bir Türkiye portresiyle karşı karşıya olunduğunu söyleyen Uysal, "Pandemi ortamında milyonlarca insanımızın iş yerini kapatmayı tedbir olarak koyuyorsunuz ama yedek akçelerini bile tüketmiş bir ülke olarak, bu süreç içinde onların temel girdilerini bile karşılamakta yetersiz kalıyoruz. Bugün Sayın Cumhurbaşkanının açıkladığı birtakım yardımlar var. Gönlümüz arzu eder ki milletimizin devletine ihtiyaç duyduğu böyle bir anda insanlarımızın yanında olabilelim." diye konuştu.

Kaynak: Milli gazete

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.