Kemal Kazak'tan 25 Aralık mesajı!

Kemal Kazak'tan 25 Aralık mesajı!

"Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi Kemal Kazak; Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yıl dönümünü yayımladığı bir mesajla kutladı. "

Kazak mesajında şu ifadelere yer verdi. 
Ecdadımız 99 yıl önce çok zor şartlar altında ve türlü imkânsızlıklar içerisinde kahramanca verdiği mücadele ile bu topraklarda özgür kalmamızı sağlamıştır.
6317 vatan evladı bu cennet vatan ve al bayrak uğruna kendi canlarını sebil etmiş ve şahadet şerbetini içmişlerdir.
Gaziantep savunması ve yapılan bu kahramanlık, hem Türk Milleti’nin bağımsızlık aşkının bir göstergesi, hem de Anadolu insanına yeni bir ışık olmuştur. Fransız’lara karşı ortaya konulan direniş vatanın bütün sathında büyük yankı uyandırmış ve Türk Milleti’nin yeniden doğuş inancını tazelemiştir.
Eşine ender rastlanan bir direniş sonrasında, Gazi şehirde verilen kutlu mücadele, ülkemizin kurtulmasına öncülük etmiş ve vesile olmuştur.
Gösterilen bu kahramanlık sonucunda da, bu yiğit şehrin verdiği mücadele, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “Gazilik” unvanına layık görülmüştür. Alınan bu karar da, 8 Şubat 1921 tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanmış ve kazanılan zafer taçlandırılmıştır.
Dünyanın tek “Gazilik” unvanını sahip bu şehri bizlere emanet bırakan ecdadımızı, bir kez daha rahmet, minnet ve dualarla yâd ediyorum.
Ve bu toprakları bize vatan yapan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.