Merhum Milletvekili Bedri İncetahtacı’nın adını taşıyan okulun açılışı yapıldı

Merhum Milletvekili Bedri İncetahtacı’nın adını taşıyan okulun açılışı yapıldı

"Şahinbey İlçesi Dumlupınar Mahallesi’nde hizmete giren Mehmet Bedri İncetahtacı İlkokulu’nun açılışı bugün törenle yapıldı."

21. Dönem Gaziantep Milletvekili Merhum Mehmet Bedri İncetahtacı’nın ismini taşıyan İlkokulun resmi açılış törenine, Vali Davut Gül, Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer ve Mehmet Sait Kirazoğlu,  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Kılıçparlar, daire müdürleri, Merhumun ailesi,  öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış töreninde konuşan Vali Davut Gül: “Gaziantep’te inşaatı devam eden 6 bin dersliğimiz var. Son beş yılda 5 binin üzerinde derslik yapıldı. Bu dersliklerin isimleri verilirken Gaziantep'te iz bırakmış, Gaziantep'e hizmet etmiş büyüklerimizin isimlerini milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla birlikte verilmesi konusunda bir kanaat oluşturduk.

Mehmet Bedri İncetahtacı’yı yüz yüze tanımadım ama gıyabında Anadolu insanının duygularını onların hissiyatını mecliste dile getirirken hep takip ettik, hep gördük. Kaza geçirip vefat ettiğinde yüreğimiz yandı. Bir gün nasip oldu Gaziantep’e hizmet etmeye başladığımızda bu ismi bir okulumuza vermeye karar verdik.” dedi.

Vali Davut Gül konuşmasının sonunda açılışa katılan merhum İncetahtacı’nın eşi ve oğluna, Milletvekillerine, Belediye Başkanlarına teşekkür ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. 

Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer konuşmasında: “Mehmet Bedri İncetahtacı benim için çok şey ifade eder. Benim hayatımda çok önemli bir köşe başıdır. İlim insanı, yol gösterici ve öğretici bir insandır.” diyerek, okula isminin verilmesinden memnuniyet duyduğunu ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. 

Gaziantep Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu ise Merhum Bedri İncetahtacı’dan bahsederken Ankara Siyasal Bilimler Fakültesinde okuduğu dönemde kendisini Mecliste defalarca ziyaret ettiğini ve her ziyaretinde Merhumun Meclis Kütüphanesinden çıkarak kendileri ile görüştüğünü dile getirdi ve İnce tahtacının okumaya, bilgiye ne kadar önem verdiğini vurguladı. Bu ahlak ve bakış açısının siyaset anlayışına da yansıdığını ifade eden  Kirazoğlu, İncetahtacı’nın örnek bir siyaset adamı olduğunu söyledi.  

Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin : “Merhum İncetahtacı benim hayatım için çok önemli bir karakterdir. Bir ilim insanından, bir devlet adamı nasıl olur, okuyarak ilim irfan sahibi nasıl olunur bizlere göstermiştir. Çok güzel bir söz vardır ‘Unutulduğunda Ölürsün’ biz Merhum Mehmet Bedri İncetahtacı’yı hiç unutmadık. Okulumuza adını vererek yaşatacağız, bu bir vefa çalışmasıdır. Bu şehre hizmet edenlerin, bu şehir için taş üstüne taş koyanların unutulmaması adına yapılan bir çalışmadır.” ifadelerini kullandı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, Merhum Mehmet Bedri İncetahtacı’nın bir ilim insanı, bir siyaset adamı, bir milletvekili, memleket aşığı olmakla birlikte, Gaziantep için çok güzel hizmetleri bulunduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.