Naksan’ın yeni sahibi kim oluyor?

Naksan’ın yeni sahibi kim oluyor?

Türkiye’nin en büyük sanayi şirketlerinden birisi olan ve 2016 yılında TMSF tarafından şirkete el konulan Naksan Holding’in satış ihalesi ikinci k...

Türkiye’nin en büyük sanayi şirketlerinden birisi olan ve 2016 yılında TMSF tarafından şirkete el konulan Naksan Holding’in satış ihalesi ikinci kez yapıldı. Birinci ihalede 1 milyon 250 bin TL veren Zafer Yıldırım’a ait Yap & Yapı inşaatın, ikinci ihalede de 1 milyon 450 bin KDV dahil teklifini verdi. TMSF henüz tekliflerle ilgili net bir karar vermedi. TMSF’nin onaylamasından sonra rekabet kararı sonasında Naksan Holding’in satılacağı ifade edildi.

NAKSAN HOLDİNG’İN ÖZGEÇMİŞİ
1940 yılında Gaziantep’te temelleri atılan ve Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya uzanan Naksan Holding, bugün plastik ambalajdan, tekstile, enerjiden, lojistiğe ve bilişme kadar birçok alandaki faaliyetlerini sektör lideri olarak sürdürüyor. Bugün Naksan Holding çatısı altında, Türkiye’nin en önemli markalarını ihtiva eden, Türkiye'ye değer katan bir çok firma bulunuyor.
Kurulduğu günden bu güne entegre üretim anlayışı ve yatırım odaklı yaklaşımı ile hizmet verdiği sektörlere katma değer yaratan Naksan Holding, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alıyor. Naksan Holding, 7000 çalışanı ile Türkiye ekonomisine ivme kazandırmaya devam ediyor.
Sanayide, yıllık ciro ve yaratılan istihdamla Türkiye’nin önemli holdingleri arasında yer alan Naksan Holding, bugün 5 kıtada 140 ülkeye ihracat gerçekleştirerek dünya çapında adından söz ettiren bir marka oldu.
Her geçen gün faaliyet alanlarını ve yatırımlarını genişleten Naksan Holding, verimliliği benimseyen yönetim anlayışı ve kaliteli insan kaynakları ile başarılı yükseliş grafiğini sürdürüyor. Ayrıca İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 2 şirketi ile yer alıyor.
Çalıştığı firmalara, ölçek farkı gözetmeksizin aynı kalite ve hizmet anlayışını sunmayı prensip edinen Naksan Holding; bünyesindeki firmalarıyla açıklık ve şeffaflık ilkesinden ödün vermeyerek, yatırım stratejisi doğrultusunda topluma ve sektöre katma değer yaratarak büyümeye devam ediyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.