Meclis'te bomba iddia...

Meclis'te bomba iddia...

CHP Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, 2018’deki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim kampanyasını kastederek, seçim kampanyasına bağış yapan bazı FETÖ’cüler hakkındaki soruşturma dosyalarının kapatıldığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, 2021 bütçesinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’ndaki görüşmelerinde Milli İstihbarat Teşkilatı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği ve Savunma Sanayii Başkanlığı bütçeleri ile ilgili söz aldı. 

“SEÇİM KAMPANYASINDA BAĞIŞ YAPMA KARŞILIĞINDA FETÖ’CÜLÜKTEN AKLAMA”

2018’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında bazı FETÖ’cülerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için açılan hesaba bağış yaptığını dile getiren Kılınç, Meclis Genel Kurulu’ndaki Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a seslenerek “FETÖ soruşturmalarında adı geçenleri seçim kampanyalarınıza bağış yapmaları karşılığında, FETÖ’cülükten aklayan tutumunuzla güvenliği sağlayamazsınız…” dedi. 

“‘PARTİLİ MİT’ GÖRÜNTÜSÜ VEREREK GÜVENLİĞİ SAĞLAYAMAZSINIZ…”

Kılınç, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

Yıldız İstihbarat Teşkilatı’na özenerek, “Partili MİT” görüntüsü vererek, MİT’in dış ülkelerdeki faaliyetlerini miting meydanlarına malzeme yaparak, hak arama mücadelesi veren emekçilerin eylemlerini güvenlik sorunu haline getirerek güvenliği sağlayamazsınız.” 

“YASAL OLMAYAN TELEFON DİNLEMELERİNE KARŞI CİDDİYETSİZ TAVIR”

Yüksel Mansur Kılınç,  “muhalefet liderini, tehdit eden bir adli suçlunun isminin, MİT ile yan yana getirilmesine izin verildiğine” dikkat çekerek yasal olmayan telefon dinlemelerini engellemek yerine, telefonlarının dinlendiğini açıklayan muhalefet liderine cevap olarak “savcılığa şikâyet edin” gibi ciddiyetsiz bir tavır ile güvenliği sağlayamazsınız.“ dedi. 

“GÜVENLİK VE İSTİHBARATI CEMAATLERDEN VE SİYASİ ETKİLERDEN ARINDIRARAĞIZ…”

CHP iktidarında uygulayacakları güvenlik ve istihbarat politikalarını da anlatan Kılınç, güvenlik ve istihbarat kurumlarının tek adam iktidarının, cemaatlerin ve siyasetin etkisinden arındırılarak sadece milli güvenliği esas alan kurumlar haline getirileceğini ifade etti.

Kılınç, Türkiye’nin milli savunma sanayisinin neredeyse tümüyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aile şirketine teslim edildiğini belirterek, “Tank Palet fabrikasını yabancı bir devlete peşkeş çekerek güvenliği sağlayamazsınız.” dedi.
 
”BİZE DÜŞEN GÖREV GÜVENLİK ALANINI GÜVENLİ HALE GETİRMEK”

“Partili polis, saray istihbaratı, sarayda paralel güvenlik kurulu kesinlikle kabul edilemez “diyen Yüksel Mansur Kılınç konuşmasını, “şimdi görev, tek adam iktidarının elinde güvensiz hale gelen güvenlik alanını, ilk seçimlerden hemen sonra güvenli hale getirmektir.” sözleriyle tamamladı.

Kaynak: KRT

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.