Babacan'dan Bahçeli'ye: Bir ayağı siyasetin, bir ayağı şiddetin içinde

Babacan'dan Bahçeli'ye: Bir ayağı siyasetin, bir ayağı şiddetin içinde

DEVA Partisi lideri Babacan, partisinin düzenlediği mitinglerin üçüncüsü olan Yozgat'ta yaptığı konuşmada, MHP lideri Bahçeli'ye tepki göstererek, "Bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde" dedi

DEVA Partisi lideri Babacan, partisinin düzenlediği mitinglerin üçüncüsü olan Yozgat'ta yaptığı konuşmada, MHP lideri Bahçeli'ye tepki göstererek, "Bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde" dedi. İktidarın 2023 hedeflerine değinen Babacan, "Bu güzel hedeflere giden yoldan saptılar" dedi. Türkiye'deki yüksek enflasyona değinen Babacan, "Şu anda yaşadığımız krizi en geç 6 ayda çözeriz. En geç 2 yılda da enflasyonu tek haneye indiririz" diye konuştu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisi tarafından Yozgat'ta Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Babacan, ekonomi üzerinden iktidarı eleştirdi. Gittikleri her yerde engellerle karşılaştıklarını belirten Babacan, "Her yerde engellemeye çalışıyorlar. Evvelsi gün Denizli’deydik. Neymiş? Konuşmaya izin almamışız. Kusura bakmayın, ben vatandaşımla konuşmak için hiç kimseden izin almak zorunda değilim. Sen buna nasıl engel olacaksın ya?" dedi.

MHP lideri Bahçeli'yi sert bir dille eleştiren Babacan, "Bildiği tek şey öfke, nefret, şiddet. Bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde" dedi.

Babacan, iktidarın 2023 hedeflerine vurgu yaparak, "Şunun şurasında 2023’e 4 ay kaldı. 2023 hedeflerimize ne oldu Beştepe?" diye sordu. Babacan, yaşanan krizi en geç 6 ayda çözeceklerini vurgulayarak, "Şu anda yaşadığımız krizi en geç 6 ayda çözeriz. Ama biz çözeriz, biz. En geç 2 yılda da enflasyonu tek haneye indiririz.” dedi.

Babacan, iktidara geldiklerinde tarımda gübrenin yarasını karşılayacaklarını, elektriğe düşük tarife uygulayacaklarını, mazottan ÖTV'yi kaldıracaklarını söyledi. Babacan, yaşlılar için "Yaşlı Bakım Sigortası" hayata geçireceklerini ve 2 yaşına kadar süt ve bebek maması başta olmak üzere temel ihtiyaçların devlet tarafından karşılanacağını ifade etti.

Babacan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Bu seçimi çocuklarına harçlık veremeyen anneler kazanacak. Bu seçimi çocuklarını okutamayan işçi kardeşlerimiz kazanacak. Konserleri yasaklanan sanatçılar kazanacak bu seçimi.

İnşallah ilk seçimde müsait bir yerde inecek. Bu seçimi milyonlar kazanacak. Değerli gençler bu ülkeyi sizler kurtaracaksınız.

Bunlar bu işin sonunun nereye varacağını iyi anladılar. Kaybedeceklerini anladılar, onun için bizimle uğraşıp duruyorlar. Sürekli bize engel çıkarıyorlar. Evvelsi gün Denizli’deydik. Neymiş? Konuşmaya izin almamışız. Kusura bakmayın, ben vatandaşımla konuşmak için hiç kimseden izin almak zorunda değilim. Sen buna nasıl engel olacaksın ya?

Biz DEVA Partisi olarak ilk mitingimizi Antep'te yaptık. Aynı gün ve saatte gençlik programı koydular. Gebze'de yaptığımız gün Bursa'da etkinlik yaptılar. Bugün de Çorum'da etkinlik yapıyorlar. Amaçları DEVA'nın mitinglerine kimse gitmesin. Ama meydan burada. Hep beraber iktidara yürüyoruz, merak etmeyin. Bu heyecanın önüne hiçbir baraj durmayacak inşallah.

Çok büyük bir demokrasi mücadelesi veriyoruz. Daha önceki akşam Karaman il başkanımıza, onlarca kişinin gözü önünde saldırı oldu. Bu Bahçeli'nin bugüne kadar bu ülkeye bir faydası oldu mu? Bildiği tek şey var... Kin, nefret. Başka da bildiği bir şey yok. Bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde. Bahçeli ve ortağının ülkeyi bataklığa sürüklemesine izin vermeyeceğiz.

Bunlar istedikleri kadar devletin imkanlarını arkalarına alsınlar, biz milletin iradesinden başkasını bilmeyiz.

Seçim günü sandıklar açılınca hep beraber güle güle diyeceğiz inşallah.

Bir zamanlar Türkiye'nin 2023 hedefleri vardı. Şunun şurasında 2023’e 4 ay kaldı. 2023 hedeflerimize ne oldu Beştepe? Kişi başı gelir 25 bin dolara yükselecekti. Olmadı. Ülkemizi dünyanın ilk 10 ekonomisi içerisine sokacaktı. Ne oldu? Olmadı. İhracatımız 500 milyar dolara çıkacaktı. Olmadı. Bu güzel hedeflere giden yoldan saptılar. Bunlar ülkeyi, koskoca Türkiye'yi çıkmaz sokaklara soktular. Debelenip duruyorlar.

Bu 2023 hedeflerinin tümü gerçekçi hedeflerdi ne yazık ki. 2002'den 2013'e kadar ihracatı dört katına çıkardık mı? Çıkardık. Ekonomi adalet üzerine, demokrasi üzerine kuruluyor.

Dış politikada Avrupa Birliği'nden Şanghay Beşlisine rotayı çevirdiler. İtibarlı bir ülke iken kapı kapı para arayan bir ülke olduk. Nereden nereye. Tüm dünyanın cazibe merkezi olan Türkiye'den gençlerin kaçmak istediği Türkiye'ye geldik.

Enflasyonu nasıl patlattığı ortada. Dünyanın her yerinde enflasyon varda, böylesi var mı? Bütün dünyada enflasyon var diyerek, kimi aldatıyorsunuz. Rakamlar ortada. Şu anda rekor Türkiye'de. Kendi beceriksizliğinizin sebebini hiç dışarda aramayın. Erdoğan sebep, yüksek enflasyon sonuç.

Enflasyon güven olmadan düşmez. Önce güveni sağlayacaksınız. Bu enflasyon, akıl dışı işler yaparsanız patlar. Bir kişi herkesten doğru bildiğini sanıyor. Türkiye böyle bir yönetime layık değil. Bu inat en temel ihtiyaçlarımızı alamamamıza neden oldu. Şu anda yaşadığımız krizi en geç 6 ayda çözeriz. Ama biz çözeriz, biz. En geç 2 yılda da enflasyonu tek haneye indiririz.

Türkiye büyük bir değişimin tam eşiğinde. Hukuk ve adalet krizini, ekonomi krizini de, göç krizini de biz çözeceğiz. Gübrenin yarısını biz karşılayacağız. Çiftçimizin kullandığı mazottan ÖTV almayacağız. Biz bağı, bahçeyi, tarlayı göreceğiz. Sağlık sorunlarını da biz çözeceğiz. Aile hekimliklerinden başlayarak donanımlı bir sistem kuracağız. İhtiyaç sahibi olan herkes devlet yardımlarından faydalanacak.

Kapı kapı dolaşacağız. Devlet yardımları bir lütuf değil, haktır. Yaşlı bakım sigortasını hayata geçireceğiz. Bebekler sağlıklı büyüsün diye, 2 yaşına kadar süt ve bebek maması başta olmak üzere temel ihtiyaçlarını devlet olarak biz karşılayacağız. Hiçbir aileyi açlığa terk etmeyeceğiz. Hiç merak etmeyin, Türkiye'de hiçbir şey eskisi olmayacak. Yarınları birlikte kuracağız.

Seçimden sonra istikrarı güçlendireceğiz. Bunlar kutuplaştırarak ülkeyi yönetmeye alıştılar. Bizim hayalimizde herkesin kendisini eşit hissettiği bir ülke var. Bu ülkenin kağır çoğunluğunun mayasında barış, sevgi, kardeşlik var. Türkiye'de hiç kimsenin inancı nedeniyle ötekileştirilmesine izin vermeyeceğiz. Herkes bu ülkenin onurlu birinci vatandaşı olacak. Herkes özgürce konuşacak.

Biz bugüne kadar olduğu gibi dosdoğru çalışacağız."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.