Bahçeli'ye, CHP'den sert yanıt!

Bahçeli'ye, CHP'den sert yanıt!

CHP, partisinin grup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) tarafından, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir depreminin ardından gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin açıklamalarına, "Ziyaret ile ilgili gündeme getirilen; 'partizanlık' ve 'merkezi yönetim ile yerel yönetimler arasına fitne sokmak' suçlamaları, gerçeklikten kopuktur" açıklaması geldi.

CHP TBMM Grup Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Devlet Bahçeli'nin, Kemal Kılıçdaroğlu'nun depremin ardından gerçekleştirdiği İzmir ziyaretine ilişkin MHP TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı suçlamalar konusunda açıklama gereği duyulduğu ifade edildi.

Kılıçdaroğlu'nun 30 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen depremin ardından, inceleme ve yönlendirmelerde bulunmak üzere 31 Ekim 2020'de İzmir’e gittiği belirtilen açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun arama ve kurtarma çalışmalarının yürütüldüğü noktaları ziyaret ettiği, çalışmaların olumsuz etkilenmemesi amacıyla da ziyaretlerini çok kısa tuttuğu bildirildi.

CHP'nin Bahçeli'ye verdiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

"Genel Başkanımızın gösterdiği hassasiyet, tam anlaşılamamış, bazı çevrelerce 'alanda bir dakika bile kalmadı' gibi haksız eleştirilere de hedef olmuştur. Ziyaret ile ilgili gündeme getirilen; 'partizanlık' ve 'merkezi yönetim ile yerel yönetimler arasına fitne sokmak' suçlamaları, gerçeklikten kopuktur. Genel Başkanımızın, alan ziyaretlerinin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Toros Kriz Merkezi'nde yaptığı açıklama okunduğunda; Genel Başkanımızın, deprem yaralarının sarılması, arama ve kurtarma faaliyetleri için çaba gösteren her kesim ve kuruma teşekkür ettiği açıkça görülebilecektir."

"YERE İKTİDAR-MERKEZİ İKTİDAR İŞ BİRLİĞİNİN ÖNEMİNE VURGU YAPTI"

"Bu kapsamda; Genel Başkanımızın 31 Ekim'de yaptığı açıklamanın ilgili bölümünü halkımızın dikkatine yeniden sunuyoruz" denilen açıklama şöyle devam etti: "'Sadece belediye ekiplerimiz değil AFAD’ın ekipleri de jandarma ekipleri de bu konuda olağanüstü bir çaba sergiliyorlar. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı olarak çabaya katkı veren ya da bu çabayı sergileyen, İzmir'e katkı veren bütün kamu görevlilerine yürekten teşekkür etmeyi de bir görev biliyorum.' Genel Başkanımız yine aynı açıklamasında; 'Umarım kısa süre içerisinde yerelle merkez arasında kurulacak sağlıklı bir diyalogla pek çok sorun aşılmış olur.' diyerek, süreçle ilgili yerel iktidar-merkezi iktidar iş birliğinin önemine vurgu yapmıştır."

Kılıçdaroğlu'nun, aynı duyarlılığı ve hassasiyeti bugün de sürdürdüğüne işaret edilen açıklamada, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda İzmir'deki depremin yaralarının sarılması, hayatların kurtarılması için özveriyle çalışma yürüten tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini yinelediği aktarıldı.

Açıklamada, "Basit bir araştırma ile ulaşabilecek gerçekler yerine, siyasi nefret üretmeye çalışmayı tercih etmek, aynı grup toplantısında ifade edilen '… coğrafyayı vatan yapan ruhumuzu kaybederiz' düşüncesiyle taban tabana zıttır" değerlendirmesinde bulunuldu.

 

BAHÇELİ KILIÇDAROĞLU'NA NE SÖYLEMİŞTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan açıklamalarda bulunmuştu.

Bahçeli, şunları söylemişti:

 

"İzmir'deki depremi siyaset malzemesi yapanlar, sosyal medyadan nefret ve nifak yapanlar bu milletin evladı olmayanlardır. İzmirimize gavur benzetmesi yapanlar bu vatana, millete kasıt etmişlerdir. CHP Genel Sekreteri’nin çadırlar üzerinden İzmir Belediyesi’ni övüp AFAD’I kötülemesi, bir başka CHP’linin “Kendi binalarının güvenliğini sağlayamayan devlet kendi vatandaşlarının canını nasıl koruyacak?” sorusunu sorması hakikaten utanç vesikasıdır.
Devleti suçlamakla, mücadeleyi sulandırmakla amaçlanan nedir? Kirli niyet sahipleri hayasız değil midir? CHP yönetimine soruyorum, siz hiç mi izan, hiç mi insaf, hiç mi vicdan kalmadı? Bu kadar mı küçüldünüz? CHP Genel Başkanı’nın depremden bir gün sonra afet alanına gitmesi mücadelenin merkezine İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni yerleştirmesi gafilliktir, ahlaki çarpıklık ve siyaset ayıbıdır. Deprem enkazı üzerinde siyaset yapayım derken hamaset çukuruna yuvarlanmışlardır."

Kaynak: MilliGazete

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.