Kılıçdaroğlu'ndan yeni video: Türkiye'yi dünya ligine taşımaya hazırız

Kılıçdaroğlu'ndan yeni video: Türkiye'yi dünya ligine taşımaya hazırız

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, 'Bay Kemal’in Tahtası' isimli video paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Son paylaşımında vizyon kelimesine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Ülkemizin uzun zamandır unuttuğu bir kelime. Dünya değişiyor,

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, 'Bay Kemal’in Tahtası' isimli video paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Son paylaşımında vizyon kelimesine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Ülkemizin uzun zamandır unuttuğu bir kelime. Dünya değişiyor, ekonomik sistemler dönüşüyor" ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimleri öncesinde seçmenlerine videolu mesajlarıyla seslenmeye devam ediyor. Kılıçdaroğlu 'Bay Kemal'in Tahtası' isimli videolarının onuncusunu yayınladı. "Sevgili halkım, size çalışma tahtamın önünden projelerimizi, yapacağımız yatırımları anlattım. Bugün ise vizyon konuşmamız lazım. Ülkemizin uzun zamandır unuttuğu bir kelime." diyen Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin endüstriyel dönüşümünü gerçekleştireceğiz. Yeni sanayi devriminin altyapısını kuracağız. Çip üreteceğiz. Yenilenebilir enerjiye geçiş hareketini başlatacağız. Güneş ve rüzgar santralleri sayesinde enerji ithalat faturamızı önce azaltacağız sonra ortadan kaldıracağız. Akdeniz ülkelerine liderlik edeceğiz. Türkiye'yi fosil yakıt uygarlığından yenilenebilir enerji toplumuna dönüştüreceğiz. Düşük ücret çilesi bitecek." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun videodaki açıklamaları şöyle;

"Sevgili halkım, size çalışma tahtamın önünden projelerimizi, yapacağımız yatırımları anlattım. Bugün ise vizyon konuşmamız lazım. Ülkemizin uzun zamandır unuttuğu bir kelime. Dünya değişiyor, ekonomik sistemler dönüşüyor. Yapay zeka ve robotlaşma, çoğu sektörde iş gücünü azaltacak gibi görünüyor. Ama buna karşın yine yapay zeka etrafında yepyeni iş alanları ve meslek kolları doğuyor. Dünya ile rekabet etmek için ekonomimizi temelden dönüştürmemiz gerekiyor.

'DÜŞÜK ÜCRET ÇİLESİ BİTECEK'

Yenilenebilir enerji ve internetle yeni bir devrimin ortasındayız. Türkiye'yi yeni sanayi devriminin tam merkezinde konumlandırmamız gerekiyor. Türkiye'nin endüstriyel dönüşümünü gerçekleştireceğiz. Yeni sanayi devriminin altyapısını kuracağız. Çip üreteceğiz. Yenilenebilir enerjiye geçiş hareketini başlatacağız. Güneş ve rüzgar santralleri sayesinde enerji ithalat faturamızı önce azaltacağız sonra ortadan kaldıracağız. Akdeniz ülkelerine liderlik edeceğiz. Türkiye'yi fosil yakıt uygarlığından yenilenebilir enerji toplumuna dönüştüreceğiz. Düşük ücret çilesi bitecek. Her alanda inovasyona öncülük edecek yüksek yetenek inşasına odaklanacağız. Depreme dirençli kentler inşa edeceğiz. Dünyanın ucuz iş deposu olmayacağız. Dünyayla rekabet eder hale geleceğiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.