Yalvararak İsrail Cumhurbaşkanı'nı Türkiye getirdi

Yalvararak İsrail Cumhurbaşkanı'nı Türkiye getirdi

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bayramlaşma ziyaretinde bulunmak istediğini, ancak bu isteğinin geri çevrildiğini açıklayarak " Bayramlaşalım dedik 'olmaz' dediler.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bayramlaşma ziyaretinde bulunmak istediğini, ancak bu isteğinin geri çevrildiğini açıklayarak " Bayramlaşalım dedik 'olmaz' dediler. Selam verelim selam alalım dedik kabul etmediler. Bize selam vermeyenler aylarca yalvararak İsrail Cumhurbaşkanı'nı ülkeye getirerek ona selam verdi." dedi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, partisinin 23. İl Başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen Davutoğlu, Erdoğan'ın Türkiye'yi yabancılar için cennete, Türk vatandaşları için ise cehenneme çevirdiğini kaydetti. Türkiye'de seçim tarihlerini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin belirlediğini söyleyen Davutoğlu, bugünden itibaren seferberlik ilan ederek seçim çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı.

Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Memleketimize ağır bir kabus çöktü. Vicdanlı ol sayın Erdoğan vicdanlı ol. Sizi iktidara getiren milletin vicdanıydı. Siz o vicdandan koptuğunuz için ülkeyi ve kendinizi uçuruma götürüyorsunuz. Kur Korumalı Mevduat adı altında akıl dışı, vicdan dışı ve İslam dışı uygulamayı yapacaksınız, garibanın hakkını yiyerek onları üç beş faizci ve haramzadeye aktaracaksınız sonra da İslam'dan bahsedeceksiniz. Utanın, utanın. Utanmaları lazım.

BU ÜLKEYİ CEHENNEME ÇEVİRDİNİZ

Siz bu ülkeyi yabancılar için cennet, bu ülkenin evlatları için ise cehenneme çevirdiniz. Bu son yaz. Bu yaz ya güneşli yazlara gebe olacak ya da bundan sonra bu ülkenin her yaz mevsimi kara kış gibi geçecek.

ERDOĞAN'I KENDİ KİBRİ BİTİRECEK

Tayyip Erdoğan en son hangi liderle karşılıklı görüştü? Biden, Putin ve İsrail cumhurbaşkanı ile görüşen Erdoğan Türkiye'deki siyasi liderlerle görüşmez. Onlara selam vermez. Ama İsrail Cumhurbaşkanı ile görüşüp tebessüm eder. Bu ne kibir? Sayın Erdoğan'ı kendi kibri bitirecek. Bayramlaşalım dedik 'olmaz' dediler. Selam verelim selam alalım dedik kabul etmediler.

KENDİSİNİN O YÜREĞİ YOK

Bize selam vermeyenler aylarca yalvararak İsrail Cumhurbaşkanı'nı ülkeye getirerek ona selam verdi. Sonra da 'Türkiye'de ezanları susturmayız bayrakları indirmeyiz' derler. Ezanları susturmayacak olan da bayrakları dindirmeyecek olan da bizleriz. 6 siyasi liderin bir araya gelmesini alaycı dille ele alıyor. Çünkü kendisinin o yüreği yok. Üstü imali sözler söylüyor. Doğrudan da söyleyemiyor. Biz bu partiyi kin üzerine kurmadık.

CAHİL ZİHNİYETE KARŞI MÜCADELE ETMEYE HAZIRIZ

Para politikasını yok eden cahil bir zihniyete karşı mücadele etmeye hazırız. Senin gözündeki ışıltı bizi ne ilgilendirir? Türk lirasını pul değeri bile olmayan para durumuna düşürdünüz. Sizin sandığınız bizin namusumuzdur. Bize verilsin ya da verilmesin her bir oyunuz bizim için namus borcudur.

BU ÜLKEYİ NASIL BİR ZİHNİYET İLE YÖNETECEĞİZ?

Biz sistem kuracağız. Yeni cumhurbaşkanı ya 6 liderden biri olur ya da dışarıdan birisi olur. İster 6 liderden biri olsun ister dışardan birisi olsun üzerinde mutabık kalacağımız birisi olacak. Bu ülkeyi nasıl bir zihniyet ile yöneteceğiz?

TEK BİR KİŞİNİN İKİ DUDAĞI TARAFINDAN YÖNETİLMESİNE İZİN VERMEYİZ

Ortak aday kim aday olursa olsun Türkiye'yi 6 liderin ortak görüşleri yönetecek. Geçmiş dönemde en yakın çalışma arkadaşlarımızın nasıl bozulduğunu görmüş biri olarak bundan sonra bu ülkenin tek bir kişinin iki dudağı tarafından yönetilmesine izin vermeyiz.

28 ŞUBAT ASLA GERİ GELMEYECEK

28 Şubat asla geri gelmeyecektir. 28 Şubat'ın yasakları bu ülkenin üzerine bir daha çökmeyecek. Erdoğan, Ak Parti kitlelerine seslenerek ''şu parti iktidar olursa 28 Şubat geri gelir" diyor. O masa orda durdukça ve ben o masada olduğum sürece 28 Şubat asla geri gelmeyecektir. 28 Şubat'ın başbakan yardımcısı Bahçeli bir gün 28 Şubat benzeri bir yere Erdoğan ve Perinçek'i bir yere götürebilir ama bizi kimse götüremez. Biz o masada garantör olarak oturdukça kimse başörtüsünü yasaklayamaz.

ERDOĞAN HER SÖZÜNÜ TERK ETTİ

Biz inandığımız değerleri her masada savurunuz. Ama cumhurbaşkanı 'bu can bu tende olduğu sürece' dediği her sözü terk etti 'bu can bu bedende olduğu sürece Bronson'u vermeyiz' dedi verdi, 'bu can bu tende olduğu sürece Mavi Marmara şehitlerinin kanlarını çiğnetip İsrail ile iş kurmayız' dedi İsrail ile iş kurdu, 'bu can bu tende olduğu sürece 15 Temmuz'un failleri ile ilişkiye girmeyiz' dedi hepsiyle ilişki kurdu. Şimdi de 'ben cumhurbaşkanı olduğum sürece İsveç ve Finlandiya NATO'ya üye olamaz' diyor. O da olacak. Zamanla o da olacak.

SAYIN ERDOĞAN SANKİ BU YARDIMLARI KENDİ CEBİNDEN VERİYOR

Erdoğan'ın ağır ithamlarda bulunup anlaşamadığı kimse olmadı. AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Asla korkmayın. Kimseye haksızlık yapılmasına izin vermeyiz. İlkemiz açıktır. Kimse korkmasın. AK Parti iktidarı 'biz gidersek sosyal yardımlar kesilecek' diyor. Sayın Erdoğan sanki bu yardımları kendi cebinden veriyor.

Sosyal yardım desteklerimizle dezavantajlı kesimlerin rahat bir hayat sürmesini sağlayacağız. İlk yapacağımız iş gelir adaletsizliğini düzeltmek olacak.

SEFERBERLİK İLAN EDİYORUZ 6 KASIM'DA SEÇİM VARMIŞ GİBİ ÇALIŞACAĞIZ

Şu andan itibaren seferberlik ilan ediyoruz. 6 Kasım'da seçim varmış gibi çalışacağız. Türkiye'de seçimlerin ne zaman olacağına Bahçeli karar verir Erdoğan değil. Sayın Erdoğan 'Erken seçime gitmek vatana ihanet etmektir' dedikten kısa süre sonra erken seçim kararı almıştı. 6 Kasım'da seçim olacak demiyorum ama seçim 6 Kasım'da yapılacakmış gibi çalışacağız. Alanlarda olacağız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.