Fatih Erbakan: Gardiyan devleti bitirip garson devleti getireceğiz

Fatih Erbakan: Gardiyan devleti bitirip garson devleti getireceğiz

Partisinin Sivas 2. Olağan Kongresi'nde konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Geçtiğimiz ay Türkiye'de en fazla üye kaydeden siyasi parti Yeniden Refah Partisi olmuştur, hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, iktidara gelmeleri halinde, "Paylaşım ve adaleti tesis edeceğiz, önce imtiyazlılar, 'ben' diyen zihniyet değil, önce millet diyen zihniyetle hareket edeceğiz. Gardiyan devlet anlayışı yerine milletin hizmetkarı olan garson devlet anlayışını hayata geçireceğiz" diye konuştu.

BÜYÜK ZAFERLERİ HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ

Necmettin Erbakan'ın, "Eğer biz inanır ve çalışırsak Allah bize yardım eder. Allah bize yardım ederse kimse bize galip gelemez" sözlerini hatırlatan Erbakan, şunları kaydetti:

"Neden bunu söyledim, çünkü bizim diğerleri gibi mecliste lobimiz yok, yüzlerce milletvekilimiz yok, belediye başkanlarımız yok. Hazine yardımımız yok, iktidar gücümüz yok, cilalı parlatma operasyonlarımız yok. Bütün bu yokluklara rağmen, imanla, inançla, azimle ve gayretle bu muazzam sonucu elde ettik.

Her zaman söylediğimiz gibi bu daha bir başlangıçtır, inşallah omuz omuza vermiş olan bu inançlı, bu azimli kadrolarla çok daha büyük başarıları, çok daha büyük muvaffakiyetleri, çok daha büyük zaferleri hep birlikte kazanacağız inşallah."

KALİTELİ MÜFREDAT GETİRİLECEK

İktidara gelmeleri halinde yapacaklarını anlatan Yeniden Refah lideri, "Paylaşım ve adaleti tesis edeceğiz, önce imtiyazlılar, 'ben' diyen zihniyet değil, önce millet diyen zihniyetle hareket edeceğiz. Gardiyan devlet anlayışı yerine milletin hizmetkarı olan garson devlet anlayışını hayata geçireceğiz" dedi.

Liyakatlı insanları iş başına getireceklerine vurgu yapan Fatih Erbakan, "Üniversite kadrolarına eş, dost, iktidar torpiliyle gelen ne kadar insan varsa onları alanlarıyla ilgili sınava tabi tutacağız. Sınavdan geçemeyenleri üniversiteden göndereceğiz. Bizim iktidarımızda dayısı olan değil, hakkı olan hizmet makamına oturacak. Eğitim sisteminde müfredat baştan aşağı yenilenecek, kaliteli nesiller yetiştiren kaliteli eğitim sistemi, kaliteli müfredat getirilecek" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.