Yeniçağ İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik'ten Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusu

Yeniçağ İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik'ten Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusu

Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz sahibi ve İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında Devlet Bahçeli'ye yönelik olarak, "Yapılan

Gelecek Partili Selçuk Özdağ ile gazetemizin Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'na yapılan saldırılar ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı tartışmalı yorum gündemdeki etkisini koruyor. 

Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik ise, yaptığı bir açıklama Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Çelik, "Sayın Dr. Devlet Bahçeli şunu iyi bilin ki; Yeniçağ gazetesi ve yazarlarını gazetelere verdiğiniz ilanlarla, yaptığınız konuşmalarla, attığınız twetlerle hedef gösterip yapılan saldırıları azmettirdiğiniz için Türk milliyetçisi kurum ve şahıslara yapılan saldırıları azmettirmekten yargılanacaksınız." dedi.

Bahçeli hakkında Türk milliyetçilerine saldırıları azmettirmek suçunu işlemekten savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirten Çelik, "Hiç şüpheniz olmasın ki; Türk milliyetçilerine karşı kabul edilemez duruşu ile yargılanmış bir siyasi figür olarak Ülkücü Hareket tarihinde layık olduğunuz yeri alacaksınız." ifadelerini kullandı.   

Çelik'in açıklamaları şu şekilde;

"Sn. Dr. Devlet Bahçeli şunu iyi bilin ki; Yeniçağ gazetesi ve yazarlarını gazetelere verdiğiniz ilanlarla, yaptığınız konuşmalarla, attığınız twetlerle hedef gösterip yapılan saldırıları azmettirdiğiniz için Türk milliyetçisi kurum ve şahıslara yapılan saldırıları azmettirmekten yargılanacaksınız.

Türk milliyetçilerine saldırıları azmettirmek suçunu işlemekten hakkınızda savcılığa suç duyurusunu bulunacağım.
Hiç şüpheniz olmasın ki; Türk milliyetçilerine karşı kabul edilemez duruşu ile yargılanmış bir siyasi figür olarak Ülkücü Hareket tarihinde layık olduğunuz yeri alacaksınız."

"MÜCADELE YILLARINDA DEVLET BAHÇELİ NEREDEYDİ?"

"Sn. Dr. Devlet Bahçeli; siz de çok iyi biliyorsunuz ki,  Ülkücü Hareketin 12 eylül öncesi bölücü ve Marksistlere karşı verdiği mücadelede binlerce şehidi ve gazisi var. Bu süreçte Türk milliyetçileri hapis yattı, işkence gördü, yargılandı ve ağır bedeller ödedi. Siz bu mücadele yıllarında Türk milliyetçilerinin hasımlarıyla muhatap olup bir fiske dahi yediniz mi? Veya bir fiske attınız mı? 

Bir gün emniyette veya adliyede ifade verdiniz mi?" 

"TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE PARMAK SALLAMAYA HAKKINIZ YOKTUR"

"Hal böyleyken; ömrü mücadeleyle geçmiş, bedel ödemiş Türk milliyetçilerine tavrınızı kabullenmemiz asla mümkün olamaz!

12 eylül öncesi Dev Yol, THKP vs gibi kanlı cinayet şebekelerine karşı sesini fısıltı olarak bile duymadığımız sizin, bırakın Türk milliyetçilerine üst perdeden seslenip parmak sallamayı, konuşmaya bile hakkınız yoktur."

ahmet-celik-tweet-002.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.