Japonlar, Şehir Hastanesi işletmeciliğini incelediler

Japonlar, Şehir Hastanesi işletmeciliğini incelediler

Japonlar, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki işletmecilik hizmetleri modelini, kendi ülkelerindeki Kamu Özel İşbirliği Modeli (PPP) ile faaliyet...

Japonlar, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki işletmecilik hizmetleri modelini, kendi ülkelerindeki Kamu Özel İşbirliği Modeli (PPP) ile faaliyet gösteren hastanelere taşımak için incelemelerde bulundular.

Japonya'nın en büyük yatırım şirketlerinden Sojitz firması yetkilileri, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Rönesans İşletme Hizmetleri tarafından verilen hizmetleri, kendi ülkelerindeki Kamu Özel İşbirliği Modeli (PPP) ile faaliyet gösteren hastanelere taşımak için iki gün boyunca incelemelerde bulundu.

Rönesans Sağlık Yatırım'ın Kamu Özel İşbirliği modeli kapsamında hayata geçirmeye hazırlandığı, İkitelli Şehir Hastanesi'nin ortağı Japon Sojitz firmasının üst düzey yöneticileri Mr. Goda Shohei, Mr. Noboru Sumiyama ve Mr. Yasuhide Machida hastaneyi ziyaretlerinde, Rönesans Sağlık Yatırım CEO'su Kaan Ekerman, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Koray Daş ve Rönesans İşletme Hizmetleri Adana Şehir Hastanesi İşletme Müdürü Mehmet Karakuş tarafından konuk edildi.

Japon misafirler, "Acil Eylem Planları Hazırlıkları" ve "Envanter Yönetimi" başlıkları altında gerçekleştirilen ziyaret kapsamında, konferans salonunda, hastanenin tanıtımı ve işletmecilik hizmetleriyle ilgili bilgi alıp, geçtiğimiz günlerde hastanede gerçekleştirilen yangın tatbikatına ilişkin videoyu izlediler.

Japon misafirler daha sonra yaptıkları saha gezisinde, dünyaca ünlü global altyapı ve proje finans platformu Infrastructure Journal Global tarafından verilen "Avrupa'nın En iyi PPP (Kamu Özel Ortaklığı) Projesi" ödülünün sahibi olan hastanedeki işletmecilik hizmetleri modelini incelediler. Bu modeli kendi ülkelerindeki Kamu Özel İşbirliği Modeli (PPP) ile faaliyet gösteren hastanelere taşımak isteyen Japon heyet, teşhis ve tedavide son teknoloji cihazların kullanıldığı hastanede, işletmecilik hizmetlerinin de, yüksek teknoloji sayesinde güvenle gerçekleştirildiğine tanık oldular.

Canlıların yanı sıra cansız her türlü nesnenin dokunmadan belirli bir mesafeden tanınmasına ve izlenmesine imkan veren RFID teknolojisi hakkında bilgi alan Japon heyet, okuyucu, konum verici ve aktif etiket sayesinde demirbaşların dolaşımını monitörden izlediler. Yenidoğan Servisini de ziyaret eden heyet, yine aynı teknoloji sayesinde bebek kaçırmanın mümkün olamayacağını bir oyuncak bebekle deneyimleme yaparak gördüler.

Heyet, 7/24 hizmet veren Yardım Masası'nı ziyaret edip, işleyişi hakkında bilgiler aldıktan sonra, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Laboratuvar, Sterilizasyon Ünitesi işleyişini de yerinde incelediler.

Japon heyet üyeleri, Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer'i de makamında ziyaret etti. İl Sağlık Müdürü Dr. Özer, ziyarette, sahip olduğu ileri teknoloji medikal ekipmanlarıyla sadece Türkiye'nin değil, dünyanın sayılı hastaneleri arasında yer alan Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin, geçtiğimiz günlerde, HIMSS'in üst düzey yöneticilerinin incelemelerinin ardından güçlü dijital altyapısı ile "HIMSS 6" sertifikası almaya hak kazandığını anımsattı.

Ülkelerinde tescilli dijital hastane bulunmayan Japon heyet üyeleri, İl Sağlık Müdürü Özer'den, Kamu Özel İşbirliği modelinin işleyişi konusunda da detaylı bilgi aldı.

Kaynak: detailhaber.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.